Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Засоби лову ляща у липні

Засоби лову ляща у липні

Вавілен Асаговський 19 Июль 12:14

Вилов мирної риби протягом липня дедалі ускладнюється наростаючими температурами та, відповідно, погіршенням кисневого балансу у стоячих водоймах. У цей час риба, здебільшого, шукатиме собі укриття подалі від берегу, на глибоких ділянках. Лящ, на відміну від підлящика та плоскирки, веде дуже розмірений та обережний засіб життя, тож зацікавити його протягом середини літа буде непростим завданням навіть для досвідченого рибалки. У цій статті ми розповімо про типову поведінку ляща протягом липня, а також про те як та на що його ловитимуть у липні. Далі – детальніше!

 

Поведінка ляща у липні та типові ділянки його активності

Поведінка ляща цього літа на 100% буде така ж мінлива як і погодні умови, що прогнозують нам синоптики, та буде дуже різнитися у залежності від типу водойми. На високу активність риби варто розраховувати лише на більш-менш глибоких озерах, або виключно у найглибших бровах чи у тіні високого очерету. На річках, із цією рибою, із великою долею вірогідності, можна зіштовхнутися на старицях, у тихих, глибоких заплавах, бровах на глибині від 2,5 метрів від поверхні та щільному коряжнику. Пік активності цієї риби спостерігатиметься на сході сонця та ввечері, клювання на вірно обраній ділянці, із перемінним успіхом, продовжуватиметься протягом всієї ночі та вщухатиме вдень, разом із підвищенням температури повітря. Серед ґрунту, великий лящ віддаватиме перевагу піску та глині. Найближче до берегової смуги спостерігатиметься тільки підлящик, що триматиметься відокремлено від дорослих особин. Його більш за все приваблюватиме тінь високої рослинності та наявність посеред неї комах та фітопланктону.

 

Снасті для вилову лящу у липні

Традиційним, на найбільш зручним засобом вилову ляща є риболовля за допомогою фідерної снасті. Оптимальний тест вудлища, у залежності від типу водойми, починатиметься від 80 грамів. Тяжкі годівниці використовуватимуться лише для лову на течії або під час сильного вітру, тоді як на озерах, найкращим варіантом стане вага від 30 грамів. Поплавкове вудлище використовуватиметься для лову з берегу на кордонах очерету або з човна. Довжина вудлища, при цьому повинна відповідати потребам для комфортного та максимально точного подання принади у обрану точку. Повідець підлаштовується під роботу у придонному шарі, одразу над дрібною рослинністю. Незалежно від обраної снасті, повідець повинен бути максимально тонким, проте міцним на розрив, позаяк вірогідність зачепу о рослинність під час вилову донної риби доволі висока.

 

Насадки та підкормка на ляща у липні

Протягом літа лящ віддає перевагу солодким ароматам, тож навіть за приготування натуральної, домашньої підкормки варто звернути увагу на якісні ароматизатори. Склад самої підкормки буде доволі класичним: панірувальні сухарі, різноманітні каші та печиво. У якості принади, для вилову великих особин, краще за все підходять насадки тваринного походження, такі як опариш, мотиль та інші личинки комах. Невеликий підлящик, тим часом, також час від часу добре відкликатиметься на кукурудзу, перловку та тісто. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
334 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Сергей
Автор: Жданюк Андрей
Автор: Олександр