Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

За карасем наприкінці січня

За карасем наприкінці січня

Вавілен Асаговський 21 Январь 13:30

Підльодна риболовля на мирну рибу, протягом другої половини січня, представляє для рибалок особливу складність, оскільки зацікавити рибу, у зв’язку із падінням рівня кисню, стає дедалі складніше. Тим не менш, вилов коропових, продовжує приносити результати, а у цій статті ми розповімо про поведінку та типові ділянки стоянок карася, а також про основні засоби його вилову протягом другої половини зимового сезону. Далі — детальніше.

 

Поведінка та ділянки активності карася наприкінці січня

Карась, як і більшість коропових веде спокійний та обережний засіб життя, подорожуючи водоймою невеликими групами. Не дивлячись на упередження рибалок про слабку активність карася, саме ця риба найкраще витримує холодну воду та сезонну нестачу кисню у закритих водоймах. Проте навіть ця риба, ближче до останніх чисел місяця шукатиме їжу переважно поблизу приток та інших джерел теплої води та кисню. Більшість часу карась проводитиме у зимувальних ямах та за можливості не відходитиме від них далеко. Дотримуючись придонних горизонтів, він майже не навідуватиме мілководдя та намагатиметься триматись ділянок із природними перешкодами та складним рельєфом. 

Вранці, коли сонце починає сходити над обрієм, карась розпочинає свій добовий маршрут на ділянки жирування. Ці маршрути здебільшого не змінюються до серйозної відлиги та проходять вздовж глибокої та довгої брови, подалі від течій. Головним чинником зменшення або зростання активності карася є змінність погодних умов, його клювання можуть на деякий час паралізувати різке зростання або падіння температури чи атмосферного тиску. Найкращим часом для його вилову стануть с 9 по 11 годину на закритих водоймах, та з 8 по 10 на річках. Протягом дня спостерігається ще декілька піків активності, проте передбачити їх набагато складніше. Під час свідомого пошуку цієї риби варто пам’ятати, що вона триматиметься якнайдалі від ділянок жирування плітки, ляща та плоскирки та часто навідуватиме типові для літньої пори, віддалені від берегу, брови та ділянки де раніш щільно зростали водорості.

 

Снасті для вилову карася наприкінці січня

Основним знаряддям вилову карася є легке зимове вудлище із коротким та тонким хлистиком, на якому, у свою чергу, кріпиться кивок тестом від 0,5 до 1,2 грамів, підібраний під принаду та загальну вагу оснащення. Від котушки особливих вимог немає, зазвичай використовуються звичайні інерційні, пластикові варіанти, оснащені стопором зворотного ходу. На карасевій риболовлі варто збалансувати снасть таким чином, аби чітко бачити навіть найменше клювання. Своєчасне підсікання вкрай обережної риби стане ключем до її виважування. Саме по собі підсікання має бути чітким та коротким, аби засікти рибу на гачку, та не травмувати їй губи.

 

Принади, підкормка та насадки

Склад підкормки залишався незмінним з кінця осіннього сезону, однак дозування стало значно меншим. Дрібні, низькокалорійні складові перемішуються із малою кількістю кормового мотиля. Останній також може використовуватись у ролі насадки на гачку та виступати у ролі привади самостійно, достатньо лише підкидати невелику його кількість до кожної лунки невеликими порціями, позаяк перегодувати рибу у січні дуже легко. У якості принади використовуються дрібні мормишки каплевидної, круглої або овальної форми, здебільшого світлих або яскравих тонів, що не надто контрастують із оточуючим середовищем. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
204 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото