Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Як змінюється поведінка сома із наступом осені

Як змінюється поведінка сома із наступом осені

Вавілен Асаговський 7 Сентябрь 15:16

Незначне похолодання водойм позитивно впливає як на хижаків, так і на мирних представників водної фауни. Особливо добре у вересні клюватимуть великі особини, якщо знаєш де їх шукати. Річні гіганти, такі як сом, також можуть порадувати своєю активністю будь якого рибалку, але поведінка цієї риби, разом із початком сезонного жирування, стає доволі непередбачуваною. У цій статті ми розповімо про те, як поводить себе така велика риба як сом, в умовах перших тижнів осені, а також розповімо про найпопулярніші засоби рибалки на нього. Тепер про все по порядку.

 

Повадки сома у вересні

З останніх тижнів серпня, сом починає більш вільно пересуватись по всій площі річок. В першу чергу, це зумовлено тим, що річний гігант не дуже добре переносить підвищені температури. Якщо раніш, він виходив на полювання загалом лише в нічну пору доби, то вже зараз може підпливати доволі близько до берегу і вдень, але все ж, так роблять лише відносно невеликі особини. Особливо підвищена активність в світлу пору доби спостерігається у похмурі дні, до чи після незначних опадів. Така активність буде спостерігатися до перших серйозних похолодань, а доки температурний режим відносно стабільний – самий час виходити на трофейну рибалку.

Варто мати на увазі, що поведінка цієї риби із наступом осені стає дуже непередбаченою, його добові маршрути час від часу змінюються. Один день він може полювати на жаб та дрібних коропових неподалік від берегу, в інший може бути знайдений на мілководді або на руслових бровах. У випадку рибалки з берегу, все ж стабільніший результат принесе нічна рибалка, принаймні у першій половині місяця. Найбільші ж трофеї може принести лише рибалка з човна на руслових бровах або інших ділянках річок, що розташовані подалі від берегу, з максимально рельєфним дном. Доволі часто, ця риба сусідує з лящем, невеликим коропом та головнем. У подальшому, активність сома буде падати разом із похолоданням води, а його сезонне жирування вже зараз потроху починає вщухати.

 

Снасті та засоби ловлі сома у вересні

Для вилову сома за допомогою спінінгу, вудлище повинно мати тест не менш як 80 грамів. Котушка має бути дуже міцною та витривалою, бо їй доведеться витримати десь біля однієї години тяжкого виводжування. Спінінг не має також бути занадто довгим та, бажано, обрати саме одночастник, бо зайві коліна не зроблять його міцнішим. Замість товстої жилки, краще взяти шнур, товщина якого має бути не меншою ніж 0,35мм. У випадку із рибалкою з човна на квок, можна віддати перевагу й товстішій жилці, діаметр якої, в деяких водоймах може сягати 1мм. 

 

Привади для рибалки на сома у вересні

Для вилову сома у вересні, коли його поведінка дуже нестабільна, краще за все взяти із собою набір привад, замість однієї, нехай навіть найвловистої. Все ж, краще за все, із спінінгових привад, будуть працювати твістери, віброхвости та великі коливні блешні, здатні обловлювати придонні ділянки водойми. Проводка та підйоми привади повинні виконуватися дуже плавно,  інакше великий хижак може запросто її проігнорувати. Для рибалки на квок найчастіше беруть капустянку, невеликого карасика або жабу. В будь якому випадку, пік добової активності сома спостерігається рано-вранці, до 8 години, і це найкращий час для експериментів. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
1317 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото