Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Як та де ловити плітку в умовах липневої спеки

Як та де ловити плітку в умовах липневої спеки

Вавілен Асаговський 16 Июль 12:12

Коли мова йде про вилов малих коропових, то це у 80 відсотках буде ранкова риболовля, оскільки спека не лише знижує метаболізм риби, а й утримує її подалі від мілководних ділянок. Плітка, один з найпоширеніших мешканців наших водойм, у цьому плані не виключення. У цій статті ми розберемо всі зміни, що відбуваються у поведінці плітки, розповімо де її варто шукати у першу чергу та як і на що ловити. Далі – детальніше!

 

Поведінка плітки протягом липня, типові місця активності

Протягом спекотного сезону плітка віддаватиме перевагу більш глибоким та віддаленим від берегу ділянкам, проте вранці, коли вода ще не прогріта, її можна зустріти на спокійних прибережних бровах, де вона часто сусідує із верховодкою та підлящиком. Навіть ця риба із подальшим потеплінням стає все більш обережною та з підозрою ставиться до запропонованої наживки, до того ж природньої їжі для неї у водоймі все ще повно а до сезонного жору ще більше місяця. Проте, часте загодування певних ділянок аматорами поплавкової ловлі робить свою справу, часом вносячи зміни у добові маршрути риби та типові для неї місця активності. Найкращими ділянками для початку її вилову в річках стануть стариці, брови що тягнуться впродовж берегу за смугою високої рослинності, різноманітні нерівності на піщаному або скелястому ґрунті, а також коряжник і насипи каміння. Часом найбільшої активності стає ранок, на самому світанку найбільші особини підходять найближче до берегу. Трофейну плітку можна спіймати біля русла з човна або, за незначної дистанції, далекобійним фідером із тяжкими годівницями. Невеликі особини, у свою чергу часто спостерігаються у вікнах очерету та на її кордонах.

 

Снасті на плітку у липні

Найпоширенішою снастю для вилову плітки завжди було поплавкове вудлище, довжина якого, у залежності від засобу лову може коливатися від 2 до 8 метрів. Поплавці задля лову у щільній рослинності повинні мати якомога помітнішу вершинку та максимальну чутливість, оскільки клювання цієї риби наразі дуже делікатне. Фідерне вудлище оснащується жилками маскувального кольору та повідцями діаметром не більш як 0,12 – 0,14мм. Годівниці на стоячій воді підбираються вагою від 25 до 35 грамів, на бровах що розташовані на швидкій течії – від 45 грамів. Вага наповненої годівниці повинна якомога краще відповідати тестовим характеристикам вудлища задля уникнення ризику пропущення тендітного клювання. Під час спланованої, довгої, або просто нічної рибальської сесії бажано використання сигналізаторів.

 

Насадки та підкормка

Підкормка, як і у випадку з усіма малими короповими, повинна здебільшого складатися з дрібнофракційних складових, позаяк рибу наразі дуже легко перегодувати. Середня фракція, у вигляді розпарених круп також має бути присутньою, оскільки вона збільшує шанси на вилов більших екземплярів, проте становити меншість. Під час риболовлі на спокійних, глибоких ділянках, варто також додати трохи кормового мотиля, що збільшить шанси на трофейний вилов. У якості насадки використовуватимуться мотиль, червоні хробаки, перлова, вівсяна та манна крупи. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
298 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Жданюк Андрей
Автор: Слава
Автор: Сергей