Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Вилов жереха у другій половині квітня

Вилов жереха у другій половині квітня

Вавілен Асаговський 30 Апрель 15:30

Середина квітня, коли температурний режим стабілізується проте атмосферний тиск понижується, час від часу випадають дощі, подеколи навіть із грозами. Частина хижаків повернеться з нересту вже до кінця місяця, інша – активно живиться дрібними видами риб та короповими. Ближче до другої половини місяця жерех також відправиться на нерест,проте напередодні цього він завершить своє сезонне жирування. У цій статті ми розповімо про те, же шукати та у який засіб краще за все ловити жереха протягом квітня. Тепер про це детальніше.

 

Поведінка жереха протягом квітня

Від початку квітня жерех розпочинає активне підготування до нересту, що у першу чергу пов’язоно із загальним потеплінням. Проте, температура повітря буде зростати досить повільно, та варуватиметься у широких межах, від +8 до +23 градусів. Нічні похолодання, коли ртутний стовпчик опускатиметься до +5, значною мірою уповільнять час до нересту, проте з іншого боку, сезон жирування риби буде подовжено, а активність риби підвищеною до останніх тижнів.

На відміну від інших риб, жерех не утворює зграй перед сезоном розмноження, натомість розбиваючись на пари. Розсіяність цієї риби по водоймі буде достатньо високою, що тільки підвищить шанси рибалки на те щоб потрапити у вірну ділянку. Протягом місяця рівень води буде підвищеним, завдяки чому жерех значно частіше спостерігатиметься на відстані середнього спінінгового закиду від берегу, тобто дістатись його наразі значно легше ніж у будь-яку іншу пору року. Проте, ця риба часто полює у верхньому шарі водойми та добре бачить усе що коїться на березі. Середня відстань закиду для вилову жереха, як і завжди складає близько 80 метрів, за інших умов ця риба пірне у глибину та може докорінно змінити ділянку на більш безпечну. Розбиття на пари залишає мало надій на довготривалу риболовлю в одній ділянці, тож місце лову потрібно буде неодноразово змінювати. Наприкінці місяця, коли температура води стабілізується на +12 градусах, жерех відправиться на нерестилища, та наступить затишшя. Після нересту, активність риби протягом ще двох тижнів буде доволі млявою.

 

Снасті на жереха у квітні

Звісно, на передодні нересту, жерех буде значно ближче до берегу, проте на прибережну риболовлю розраховувати не варто. Це будуть далекі закидання на 70-80 метрів та більше. Риболовля буде вестись за допомогою тільки далекобійних спінінгів, довжиною від 2,1 до 3 метрів. Вони повинні бути оснащені безінерційною котушкою типорозміром від 4000, та бажано 5000, аби шнур вміщався із запасом. С приводу жилки, у період квітіння води особливих обмежень немає, використовуються найбільш надійні варіанти. Варто враховувати, що жерех завжди дає сильну відсіч виважуванню, тому потрібно звернути особливу увагу на якість гачків.

 

Принади для вилову жереха у квітні

Безперечно, серед принад у фаворі будуть ті, що дозволяють комфортно оперувати на далекій відстані, їх розмір не повинен перевищувати 4-6см, позаяк варто враховувати й активність молодих особин, які не беруть участі у нересті, проте дуже активні. Загалом використовуються коливні блешні, вузькі воблери та окремої уваги, як і завжди під час риболовлі на жереха, заслуговує кастмастер, який завдяки своїй формі утворює сильну вібрацію у воді, та завдяки масі – дозволяє користуватись швидкою проводкою у верхньому шарі водойми. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
484 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото