Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Вилов судака на річках у грудні

Вилов судака на річках у грудні

Вавілен Асаговський 13 Декабрь 11:56

Протягом грудня риболовля із кожним днем стає дедалі цікавішою, оскільки крига вкриває дедалі перспективніші частини водойми, а на деяких річках вже добралася і до русла. Особливої популярності, у цю пору року, набирає риболовля на хижаків, особливо щуки та судака. У цій статті ми розповімо про сезонну поведінку судака, типові ділянки його активності на початку зимового сезону, а також про найпоширеніші засоби його вилову. Далі — детальніше!

 

Поведінка судака протягом грудня

Крига продовжує зміцнюватись, та разом із цим, тимчасово змінюються ділянки полювання судакових зграй. Протягом першої половини грудня вони часто спостерігатимуться у глибоких бровах неподалік від виходів з заплавів, руслових ділянок та звалів у 40-50 метрах від берегу. Найактивніше себе поводитимуть молоді екземпляри, що полюють на цьогорічну молодь коропових, яка пересувається ближче до берегу, під зміцнілу кригу. Відтак, дістатись цих ділянок стає простіше, проте рибалки можуть зіштовхнутися із непостійністю маршрутів цього хижака, варто пам’ятати, що його вилов — це завжди, у першу чергу, пошук. Значною мірою зекономити час на пошуки зграй допоможе наявність компактного ехолоту, що можна задіяти у лунці. Піки активності судака спостерігаються вранці найближче до настання сутінок. Зграї, сформовані із великих особин будуть на порядок менш чисельними аніж судакової молоді, тоді як трофейні особини віддаватимуть перевагу поодинокому засобу існування та приділятимуть полювання значно менше часу. Трофейний судак любить відпочивати за насипами каміння та на рельєфних ділянках, що виступають природною перешкодою для течії. Дуже часто, судак припливає на такі ділянки, що загрожують людині провалом під воду, а саме місця зустрічних течій, де вода підмиває кригу, а також поблизу швидких приток. Риболовлю варто розпочинати з глибин не менш як 4-5 метрів, бо саме там він почуватиметься більш-менш комфортно.

 

Снасті для вилову судака у грудні

Задля вилову судака на вкритих кригою частинах річок, використовуються жорсткі зимові вудлища. Хлистик останнього, повинен бути достатньо жорстким, що у подальшому знадобиться для якісного засікання риби. Жилки підбираються діаметром від 0,18мм, менші — лише за риболовлі на неглибоких ділянках. Котушки та волосінь, за сильних морозів, варто змастити незамерзаючим силіконовим складом, аби подовжити строк служіння комплектуючих. Від самої зимової котушки особливих вимог немає, загалом підбирається легка інерційна котушка, оснащена тормозом або стопором зворотного ходу. Окрім зимових вудлищ, також використовуються і жерлиці у поєднанні із невеликим живцем.

 

Принади для вилову судака

Основними приманками для вилову судака є живець та балансири, коли сніг великим шаром вкриває поверхню водойми — краще віддати перевагу яскравим кольорам, у світлу погоду — темним або натуральним. Також продовжується використання коливних та обертальних блешень у різноманітних варіаціях. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
240 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото