Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Вилов сома протягом першої половини осені

Вилов сома протягом першої половини осені

Вавілен Асаговський 27 Сентябрь 10:01

Напередодні жовтня погодні умови залишатимуться стабільними, що є доброю новиною для рибалок країни. Хижаки продовжуватимуть сезонне жирування, мирна риба регулярно виходитиме з укриття, а сом — годуватиметься здебільшого на глибині. У цій статті мова піде саме про річкового гіганта, сезонні зміни в його поведінці та які снасті варто підготувати до цього сезону. Далі — детальніше.

 

Поведінка сома протягом першої половини осені

Із падінням температури, коли подекуди ночами ртутний стовпчик падає близько до нульової позначки, сом полюватиме переважно у світлу пору доби. Більшість часу ця риба проводитиме за глибоких ямах, які не покидатиме й взимку. Найбільш активними залишатимуться молоді особини, яким ще потрібно набрати достатньої маси аби комфортно провести холодну пору року. Трофейні особини рідко відходитимуть від зимувальних ям. Поведінка риби дуже відрізнятиметься від початку осені або літнього сезону, проте за придатних умов навіть великий сом активно реагуватиме на запропоновану принаду та пахучу підкормку, а процес виважування стане тільки складнішим.

Загалом, ця риба полюбляє найбільш рельєфні частини водойми, із великою кількістю залишків рослинності, коряжника або насипів каміння, переважно у прируслових частинах річок. Час від часу, навіть великі особини спостерігатимуться на виходах з заплавів та старому руслі, у глибоких бровах та на маршрутах зграї мирної риби на ділянки годування. На мілководді та поблизу високої рослинності, сом буде спостерігатися лише у часи відлиги. Найбільша активність сома спостерігатиметься у хмарні, сповнені туманом, спокійні дні, тоді як під час сильного вітру та низьких температур річковий гігант може взагалі не покидати ями. Риболовлю варто планувати на другий-третій день відлиги, позаяк саме у такі часи, восени, шанси на вдалий вилов будуть найвищими.

 

Снасті для вилову сома на початку жовтня

Задля вилову сома протягом першої половини осені використовуються надійні спінінгові та донні снасті. В останньому випадку, вудлище оснащується об’ємною короповою котушкою із добре відлагодженим, посиленим фрікціоном або дорожчі та більш надійні мультиплікатори. Товщина жилки може сягати 0.8мм. За риболовлі на руслі з човна, найчастіше використовуються спінінгові вудлища із посиленим кріпленням пропускних кілець та збільшеними тестовими характеристиками. Принада, у вигляді живця опускається вертикально, під човен, а риба приваджується до принади за допомогою квока.

 

Принади для сома у жовтні

У якості підкормки використовуватимуться суміші, переважно тваринного походження. Найчастіше, використовуватимуться такі компоненти як чорний хліб, консервована риба, тельбухи тварин та птахів. У якості принади на донній снасті використовуватимуться великі комахи, м’ясо ракоподібних та жаби, на спінінгу з човна — живець у вигляді жаби або карася, або штучні принади, такі як балансири та обертальні блешні. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
1022 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото