Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Вилов щуки у міжсезоння по відкритій воді та після становлення криги

Вилов щуки у міжсезоння по відкритій воді та після становлення криги

Вавілен Асаговський 12 Ноябрь 12:52

Вилов хижої риби протягом міжсезоння приносить найбільші результати рибалкам країни, оскільки саме хижаки, такі як окунь судак та щука, поводять себе на порядок активніше своїх мирних сородичів. У цій статті ми розповімо про поведінку щуки, типові ділянки її зупинок протягом листопада, а також про найбільш поширені та результативні засоби риболовлі на неї протягом найбільш мінливої пори року. Далі — докладніше!

 

Поведінка щуки протягом листопада та найбільш перспективні ділянки

Серед усіх хижаків, найбільшу активність проявлятиме саме щука, що воліє набрати якомога більшої маси напередодні остаточного похолодання. Проте з похолоданням води, вона віддаватиме перевагу пасивному полюванню з засідки, та обиратиме для себе якомога більшу та повільнішу здобич, яку легко спіймати. До становлення криги, щука, за рідким виключенням, триматиметься якнайдалі від прибережної зони, часто зупиняючись на ранкових та вечірніх маршрутах мирної риби. На відміну від окуневих, хижачка дотримується поодинокого засобу життя та набагато більш розосереджена водоймою. Найбільшу активність проявлятиме у проточних водах, що замерзають дуже повільно. Дуже часто, її можна зустріти на глибоких бровах, що тягнуться на відстані не менш як 30-40 метрів від берегу, на глибині від 3-4 метрів. Оптимальними ділянками для засідки, для неї є завали коряжника та каміння, на твердому, піщаному або кам’янистому дні. Частіше за все, на гачок рибалки попадатимуться саме молоді особини, що тримаються на більш доступних для спінінгістів ділянок. Після становлення криги, загалом спостерігається підвищення активності хижаків та наближення їх до заростів очерету, вздовж яких рибалки ще пробурять не одну сотню лунок. До тієї пори, риболовля приноситиме найкращі результати у хмарні дні, позбавлені сильного вітру та опадів.

 

Снасті для вилову щуки протягом листопада

Від початку місяця продовжується риболовля на класичні спінінгові снасті, серед яких наші рибалки віддають найбільшу перевагу бланкам класу лайт та ультралайт. Загалом, оптимальний тест вудлища, у залежності від принади, підбирається у діапазоні від 5 до 38 грамів. У якості основи використовуватимуться міцні шнури або жилки діаметром від 0,28мм. Після того, як температура ранком почне опускатись нижче нульової позначки, кільця вудлища та шнур варто змастити силіконовим складом, аби запобігти їх примерзанню та подальшій деформації. Після становлення криги, найпоширенішими засобами лову стануть жерлиці та зимові вудлища.

 

Принади для вилову щуки наприкінці осені

По відкритій воді продовжується вилов щуки на великі воблери та блешні, здебільшого зелених або натуральних відтінків. Розмір принади та її поведінка наразі має велике значення, оскільки щука у період міжсезоння віддає перевагу великим та послабленим жертвам. Після становлення криги, зайнявши перевірену або вигідну ділянку на кризі, риболовля вестиметься за допомогою живця на жерлицях, роль якого відмінно виконає невеликий карась, або на балансири чи обертальні блешні, розміром від 7 до 10см. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

 

Смотрите также:
323 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото