Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Вилов щуки по відкритій воді у грудні

Вилов щуки по відкритій воді у грудні

Вавілен Асаговський 14 Декабрь 14:24

Риболовля у грудні в умовах відкритої води — це перш за все ловля хижої риби. До того моменту, як водна поверхня повністю не покриється товстим та міцним шаром криги, щука буде триматися придонних горизонтів води, ховаючись у засідці неподалік від місць проживання і годівлі білої риби. Задля того, щоб обрати вірне місце для її вилову слід добре знати особливості її поведінки по відкритій воді у холодну пору року. У цій статті ми розглянемо способи вилову щуки у грудні, а також найбільш популярні снасті й тактики риболовлі. Тепер докладніше.

 

Поведінка щуки у грудні

Хижачка вже достатньо відгодувалася за осінній сезон, а тому полювати буде лише за необхідності, або ж маючи доступ до легкої здобичі на своєму шляху. Глибина проживання риби цілком і повністю буде залежати від особливостей водойми. Наприклад, на неглибоких річках і озерах, глибина її проживання може у середньому не перевищувати й трьох метрів, у той самий час як на глибоких водоймах, приваду доведеться заглибити на 6 та більше метрів. Найкращим часом для виходу на риболовлю є ранок, починаючи з 7 години, коли тільки-но світає, і до 10-ї години першої половини дня.

 

Снасті на щуку по відкритій воді

Спінінги ховати поки ще рано, адже вони залишаються і надалі основною снастю для риболовлі на хижу рибу в умовах відкритої води. Оптимальною довжиною бланка стане від 2,4 до 3 метрів, а тест вудилища сягатиме 22-40 грамів, для риболовлі у заплавах згодиться й від 5 до 20 грамів. Під час риболовлі за допомогою воблерів підбирається швидкий або середній лад, а під час ловлі на блешні — середній або повільний. Котушка береться безінерційна, розміром в 3000-4000, з волосінню, діаметром не менш як 0,25 мм, або більш тонкої плетінки (виключно під час плюсової температури). Також рекомендується використання сталевих повідців, особливо за використанні монофильной жилки.

 

Вибір привади

Серед блешень переважно використовувати саме коливні, вельми популярні та результативні протягом останніх місяців осені. Привада у вигляді великої блешні або воблера, знадобиться для того, щоб привернути увагу вже відгодованого хижака. Після вкриття водойми кригою, досить непогані результати приносять великі балансири зеленого, жовтого або натурального кольору. Розміри привади варіюватимуться від 7 до 12 см. Потрібно прийняти до уваги, що найбільші привади використовуються для вилову лише трофейної риби, а невелику щуку можуть лише відлякнути. Джигові привади з важкої головкою, теж не менш популярні, як і відповідна тактика. На водоймах з течією, в міру активне джигування твістером приносить кращі результати аніж блешні.

Висока вологість, яка традиційно супроводжуватиме нас весь місяць, буде робити повітря ще холоднішим. Грудневого ранку, як правило, доволі прохолодно, особливо якщо ви перебуваєте поруч із водоймою, саме тому для підтримки температури тіла рекомендується запастися якісною термобілизною та великим термосом із гарячим чаєм або слабкою кавою. Кільця вудилища та рухомі частини котушки, в свою чергу слід змастити спеціалізованим складом, щоб унеможливити примерзання шнура або жилки, позаяк вранці температура буде опускатися нижче нуля. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски! 

Смотрите также:
535 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото