Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Вилов щуки на початку лютого

Вилов щуки на початку лютого

Вавілен Асаговський 28 Январь 18:00

Останніми днями січня значною мірою потеплішає, проте нічні морози будуть підтримувати міцність криги ще протягом довгого часу. У цій статті ми розповімо про особливості поведінки щуки, враховуючи зміни у погодних умовах на початку лютого, а також про найбільш поширені засоби її вилову протягом першої половини лютого. Далі — докладніше. 

 

Поведінка щуки на початку лютого

Потепління наприкінці лютого протримається ще протягом перших одного-двох тижнів місяця, що згодом певною мірою пробудить апетит у коропових. У зв’язку із цим, перші дні січня щука пересуватиметься водоймою на порядок активніше, у намаганні скористатись нетривалим періодом, сприятливих умов для полювання. Найбільша щука й надалі полюватиме в районі русла, постійно курсуючи вздовж руслових брів. Найактивніше реагуватиме на принаду у широких річках, кисневий баланс в яких на порядок вищий. У озерах — часто підходитиме на ділянки розташовані поблизу приток, проте більшість часу проводитиме на найбільших глибинах. 

Середня за розмірами щука полюватиме здебільшого з засідки на найбільш рельєфних ділянках. Шукати її слід у крутих бровах, коряжнику, біля насипу високого каміння, на твердому, піщаному або кам’янистому дні, у річках також часто зустрічатиметься на виходах з заплавів. Невеликі екземпляри проявлять найбільшу активність, атакуючи косяки дрібної риби біля приток у річках та у заплавах, прибережна частина котрих оточена щільною смугою високого очерету. Пік клювання спостерігатиметься вже вранці, а найбільші шанси на вилов трофейних екземплярів — на світанку, коли зграї мирної риби ще не вийшли на ділянки жирування. 

 

Снасті для підльодної риболовлі

Риболовля на щуку потребуватиме плавної проводки та короткого, жорсткого підсікання, максимального контролю принади. Для цього знадобиться вудлище із жорстким хлистиком, оснащене кріпленням під містку котушку. Жилки використовуються діаметром від 0,24мм, якщо мова йде про хижачку середніх розмірів, якщо про більшу рибу — до 0,32мм. Знов ж таки, тут краще використовувати жилки спеціально пристосовані до зимових умов, гладкі, із низькою розтяжністю та підвищеною гнучкістю та абразивною стійкістю. Перед початком риболовецької сесії, не зайвим буде впевнитися у міцності гачків на принадах, за потреби змінивши їх на більші та міцніші. 

 

Принади на щуку у лютому

Основними принадами на зимовому вудлищі стануть великі воблери, вертикальні та обертові блешні, а також балансири розміром від 7 см. За хмарної погоди варто звернути особливу увагу на принади яскравих, провокативних, кольорів, що помітні зі значно більшої відстані. На жерлицях, цього тижня, можна використовувати будь-яку мирну рибу невеликих розмірів, головне — правильно, із мінімальною шкодою для живця підчепити його до гачка. Бажаємо приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
575 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото