Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Вилов плоскирки у першій декаді зими

Вилов плоскирки у першій декаді зими

Вавілен Асаговський 10 Декабрь 11:55

Наступ зимового сезону та зміцнення криги на озерах та річках надзвичайно сильно вплинуть на подальшу поведінку як хижаків, так і коропових. Останніх чекає сезонна зміна добових маршрутів та ділянок жирування, що у першу чергу будуть пов’язані зі змінами кисневого балансу у водоймах країни. У цій статті ми розповімо про поведінку плоскирки протягом початку зимового сезону та становлення криги. Далі — детальніше!

 

Поведінка плоскирки протягом грудня

Цього року, зима швидко набирає сили, на вулиці помітно холоднішає, водойми залишаються вкритими кригою на більшій частині країни, а танення криги та серйозних перепадів температури не очікується. У цих умовах, риболовля стає на порядок цікавішою, оскільки рибалкам стають доступнішими найперспективніші частини водойми, особливо якщо мова йду про малі та великі озера. На річках крига зміцнюватиметься поступово, однак найбільша активність риби спостерігатиметься саме на закритих ділянках.

Після зміцнення криги, маршрути плоскирки починають змінюватися, та відтепер наймасовіші проходи спостерігатимуться поблизу брів, що пролягають вздовж берегової смуги, частіше — неподалік від смуги високої рослинності. Такі ділянки загалом є безпечними, тож у рибалок будуть всі шанси на багатий вилов. На малих озерах, що вкриваються кригою у першу чергу, найбільша активність спостерігатиметься поблизу звалів та широких руслових брів, загалом на тих самих ділянках, де краще за все ловилося протягом жовтня та початку листопада. Основу живлення для плоскирки й надалі та протягом всієї зими становитиме зоопланктон та малі ракоподібні, що у найбільших кількостях залягають посеред залишків рослинності на дні. Доки кисневий баланс тримається на достатньому рівні, більшість риби триматиметься придонних ділянок водойми та глибини близько 3-4 метрів. На дещо менших глибинах спостерігатимуться лише молоді особини, окремі зграї яких проявлятимуть значно більшу активність за своїх старших родичів.

 

Засоби вилову плоскирки протягом грудня

У північній та середній смугах країни вже практикується виключно типова зимова риболовля на міцній кризі. Основним знаряддям лову малих коропових стає зимове вудлище, яке повинне мати достатню чутливість аби повністю передавати найобережніше клювання плоскирки. Заради цього, на кінчик вудлища кріпиться лавсановий кивок, тестом до 1 граму, під обрану для лову принаду. Жилки повинні бути якомога тоншими, для цієї риби її діаметр має знаходитись у діапазоні від 0,07 до 0,1мм, у залежності від глибини лову. Більш жорсткі кивки та товстіші, додатково навантажені жилки використовуються лише на течії.

 

Принади та особливості лову плоскирки у грудні

Основною принадою для вилову плоскирки стають мормиршки, овальної або шароподібної форми. Сама принада повинна контрастувати із водою, тобто за світлого неба прийнято використовувати темні принади, а за темних умов – світлі та яскраві кольори. Основу складу привади складатимуть подроблені каші та панірувальні сухарі із дедалі меншим додаванням дрібного мотиля. На відкритих водоймах півдня країни та у озерах також використовуватимуться і класичні поплавкові принади, такі як червоні хробаки, мотиль та опариш. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
186 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото