Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Вилов плоскирки по першій кризі

Вилов плоскирки по першій кризі

Вавілен Асаговський 8 Январь 15:11

Становлення першої криги, навіть не дивлячись на суттєве зниження температури позитивно позначиться на вилові малих представників коропових. У той час, як трофейний лящ триматиметься близько до русла водойми, особливо закритої від притоків, то підлящик та плоскирка триматимуться на невеликому віддаленні від берегу, у межах досяжності тих ділянок де крига зміцніла настільки. Що на неї можна сміло ставати. У цій статті мова піде саме про плоскирку, де її варто шукати протягом місяця, та як і на що варто ловити. Тепер про все це та особливості рибалки по першій кризі, детальніше.

 

Поведінка плоскирки та ділянки її годування

Як і на початку зими, плоскирка буде більшу частину доби проводити на доволі глибоких ділянках, ховаючись у зимувальних ямах, рибалити на яких заборонено. Годуванню, ця риба присвячуватиме близько 2-3 годин на день, виключно у світлу пору доби. Часи жирування будуть відрізнятися у залежності від типу, глибини та розміру акваторії водойми. На широких річках вона виходитиме з ям у 9 годині ранку, та повертатиметься о 10-11 годині. У глибоких озерах та ставках ці часи зсуватимуться ближче до опівдня, приблизно з 10 до 12 години, якщо ж глибина водойми мала, а притоки відсутні, то плоскирка буде вибиратися у морози доволі рідко. 

Ідеальним місцем для пошуку їжі для неї стануть ділянки водойми де у теплу пору року рясно зростала мала донна рослинність. Зараз, саме тут, на глибині від 3 метрів, збиратиметься основна їжа плоскирки, а саме дрібні ракоподібні та зоопланктон. Час від часу, її зграї будуть також спостерігатися на ділянках щедро загодованих фідерістами та поплавочниками восени. Наприкінці місяця, коли товщина криги значно зросте а сама вона вкриє всю поверхню малих водойм, плоскирка шукатиме собі їжу ближче до джерел кисню та тепла, тобто біля приток та підводних джерел. На річках вона також часто з’являтиметься на вельми небезпечних для рибалки ділянках, де зустрічаються течії, підмиваючи кригу. Становлення криги — дуже хороший час для вилову малих коропових, але до цього процесу слід підходити обережно, слідуючи правилам безпечного перебуванні на кризі та за допомогою пешні.

 

 

Снасті для вилову плоскирки по першій кризі

По вкритій кригою воді, з поплавкових вудлищ рибалки повністю перемикаються на зимові. Особливих хитрощів та пристосувань від вудлища не знадобиться, від останнього потребуватиметься лише чутливий хлистик, пружинка або сторожок, та найпростіша інерційна котушка. Увагу, перш за все, враховуючи обережність риби, варто звернути на діаметр основної жилки та повідця, які повинні становити близько 0,1мм та 0,08 мм відповідно. Гачок також варто обирати найменшого розміру, який, за використання наживки, можна легко та повністю замаскувати.

 

Підгодівля та привади

Основним завданням рибалки, після знаходження придатної ділянки, стане якнайдовше утримання риби на місці, для чого знадобиться пахуча, дрібнофракційна та низькокалорійна підгодівля. Ароматичні додатки не повинні при цьому бути занадто пахучими, вистачить і декілька ложок анісового масла або меду. У якості насадки використовуватиметься мотиль та опариш, а основною привадою стануть дрібні мормишки, починаючи з розміру сірникової голівки, чорного або яскравого, бажано флуоресцентного забарвлення. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
300 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Руслан
Автор: Незаможний Александр