Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Вилов плоскирки наприкінці зимового сезону

Вилов плоскирки наприкінці зимового сезону

Вавілен Асаговський 15 Февраль 14:28

Протягом лютого і навіть початку наступного місяця надто серйозних відлиг не передбачається, озера й надалі залишаються вкритими кригою, а температура повітря продовжить балансувати між нулем та -10 градусами. Поведінка річкової фауни залишатиметься стабільною, але для риби, що населяє озера та ставки, невдовзі розпочнеться період легкого кисневого голоду. Про те, як позначаться погодні умови на поведінку плоскирки, в умовах затяжної зими, ви зможете дізнатися далі.

 

Поведінка плоскирки протягом другої половини лютого

Зважаючи на прогнози погоди, крига буде міцно триматися протягом всього місяця та, як мінімум, першої половини березня. Пізній приход морозів, цієї зими, значною мірою посприяв збереженню рівня кисню на достатньому рівні, аби підтримувати активність риби, включаючи малих коропових. Однак, не дивлячись на це, ближче до кінця лютого, зграї плоскирки та підлящика намагатимуться шукати собі їжу біля приток та інших джерел кисню, особливо у малих водоймах. На річках, де така проблема відсутня, її можна буде знайти на глибоких та рельєфних частинах заплавів, поряд із пожухлою минулорічною рослинністю. Більшу частину доби, плоскирка, звісно ж, проводитиме на зимувальних ямах, розташованих на глибоких ділянках, на віддаленні від берегової зони. Оптимальним часом для виходу на риболовлю, враховуючи перші ознаки кисневого голоду риби, стануть з 10 по 11 годину, та іноді,  з 13 по 14 після опівдня. На широких річках риба прокидатиметься раніше, тут вона часто помічається на ділянках жирування, починаючи з 9 ранку. Чим нижче температури та товстіше крига – тим обережніше поводитиме себе риба, включаючи навіть молодих особин, тож наразі знадобиться особливий підхід до вибору снасті та оснастки.

 

Снасті на плоскирку у другій половині лютого

Зважаючи на підвищену обережність риби, основними якостями снасті повинні бути непримітність та чутливість до найменшого клювання. Частіше за все – це класичний зимовий варіант: невеличке вудлище, оснащене тонким та гнучким сторожком або пружинкою, звичайна інерційна котушка із стопором зворотного ходу та найтонші жилки. Оптимальним варіантом, під час вибору жилки, стануть діаметри, починаючи з 0,08мм, або аналогічні повідці на вертлюжку для зручної та швидкої зміни оснастки. Плоскирка у цю пору року особливо часто знімає наживку з гачка, тож самі гачки потрібно брати найменшого розміру, аби їх можна було повністю вкрити за наживкою.

 

Принади, наживки й підкормка

На більшості водойм, попередня підгодівля лунки є запорукою успішної риболовлі, тож саме цьому потрібно приділяти найбільшу увагу на початку сесії. Склад підкормки, типово для зимової риболовлі, повинен бути низькокалорійним та складатися із дрібних фракцій. Найчастіше це мелене пшоно, панірувальні сухарі, соняшниковий жмих, у поєднанні із анісовим маслом та кормовим мотилем. У якості принади, найчастіше використовуються мормишки, мотиль або опариш. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
517 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Сергій
Автор: ИГОРЬ
Автор: анатолий