Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Вилов плітки у лютому

Вилов плітки у лютому

Вавілен Асаговський 12 Февраль 11:43

Завдяки пізньому наступу зимових морозів та становлення криги, кисневий баланс у водоймах України залишатиметься на достатньому рівні, аби підтримувати активність малих коропових. Серед останніх, на гачок дуже часто попадатиметься плітка, яка, не зважаючи на морози, час від часу виходитиме із зимувальних ям на пошуки їжі. У цій статті ми розповімо про сезонну поведінку плітки, та як, де  і на що її варто ловити протягом останнього місяця зимового сезону. Тепер про все це, та інші фактори, які варто враховувати – детальніше.

 

Сезонна поведінка плітки

Поведінка плітки, як і раніш, буде в першу чергу залежати від змін у погодних умовах, типу водойми та наявності джерел їжі і кисню. Найбільші вилови прогнозуються у спокійних та глибоких частинах річок, де течія практично відсутня, донне покриття тверде, на поверхні стоїть міцна крига, а температура води більш-менш стабільна. У малих озерах картина докорінно відрізнятиметься. Хоча пошук риби тут буде на порядок простішим, кисневий баланс у водоймах позбавлених приток, не дивлячись ні на що, буде пониженим. Відповідно, вихід на пошуки їжі обмежиться одною-двома годинами на добу. Там де є можливість, плітка буде утворювати значні скупчення біля приток, трохи вбік від джерела свіжої води та кисню.

Оптимальною глибиною, для цієї риби, буде 2-3 метри від поверхні. При цьому слід зауважити, що плітка намагатиметься триматися якнайдалі від замулених ділянок із м’яким ґрунтом, віддаючи перевагу піщаному або кам’янистому. Дуже велика кількість її природної їжі, такої як дрібні ракоподібні та зоопланктон, спостерігатиметься біля підводних джерел, приваблюючи також зграї підлящика та плоскирки. У більшості озер та ставків, плітка виходитиме на пошуки їжі з 10 по 11 годину, тоді як у глибоких заплавах, її підвищена активність спостерігатиметься з 9 по 11 годину та, подекуди, біля другої години опівдні.

 

Снасті для підльодного вилову плітки у лютому

Основними вимогами від зимової снасті на плітку є непримітність та підвищена чутливість, що особливо стосується непроточних водойм. Жорсткість бланка вудлища можна легко скорегувати за допомогою пружинки або сторожка. Котушка, бажано, повинна бути обладнана гальмом зворотного ходу. Діаметр волосіні, у залежності від водойми, коливатиметься від 0,08 до 0,12 мм, на великих глибинах подеколи використовуються товщі, але із використанням тоншого за основну жилку повідця. У запобігання сходів та поцуплення наживки з гачка, останні повинні бути мінімальної величини та мати вкорочену цівку, аби наживку, можна було натягнути на гачок повністю.

 

Підгодування та принади

Підготування лунок до риболовлі потрібно починати за годину дві до безпосередньої риболовлі, позаяк звук буру може відвадити рибу від ділянки. Попередня загодівля має бути дуже дозованою, позаяк метаболізм плітки є пониженим. Склад корму залишатиметься типово-зимовим, у ньому переважатимуть молоті каші та панірувальні сухарі із незначним додатком кормового мотиля. У якості принади, загалом, використовуватимуться дрібні круглі мормишки, темні у світлу погоду та світлі у хмарну, з підсадженим мотилем або без. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
574 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Дима Андрушко
Автор: Вова
Автор: Сергій Кияновський