Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Вилов плітки по відкритій воді

Вилов плітки по відкритій воді

Вавілен Асаговський 21 Декабрь 05:52

До вкриття водойм України міцним льодовим покриттям, вилов мирної риби буде дуже непростим заняттям, особливо враховуючи мінливість температури повітря та сезонних перепадів тиску. Плітка, однак, поводитиме себе найактивніше, все ще досить активно подорожуватиме водоймою у пошуках їжі, але проводитиме за цим доволі мало часу. У цій статті ми розповімо про те, де варто шукати скупчення плітки у грудні, та яким чином її ловлять у цей тяжкий сезон.

 

Поведінка плітки та її пошук по відкритій воді

Як і всі коропові, плітка більшість часу проводить у зимувальних ямах, вибираючи за добу лише 2-3 години для пошуків їжі. Перше розпочинається вранці, з 9 години у річках та з 10 години у озерах. Друге загалом проходить з 13 до 14 дня, коли вода сягає максимальної добової температури. Основною їжею їй слугують малі ракоподібні, що зустрічаються у найбільшій кількості на пожухлих залишках цьогорічної рослинності. Плітка віддасть перевагу рівнинам на піщаному або глинистому дні, розташованим одразу за глибокими бровами. 

Невеликі особини цих коропових нерідко запливають на ділянки, що були щедро загодовані рибалками протягом літа та осені. Пізніше, після становлення криги, вона також часто буде зустрічатися у заплавах, та інколи поблизу кордонів очерету. Посилена активність супроводжуватиме ввесь період становлення льоду, який, у свою чергу, розпочнеться коли середня добова температура повітря впаде нижче -5 градусів. 

 

Снасті для вилову плітки у грудні

Взимку, коли стає дуже холодно, а прибережну зону поступово вкриває перша крига, загалом, рибалки віддають перевагу довгим поплавковим вудлищам. На них, вішається безінерційна котушка типорозміром близько 2500-3000. Рухомі частини котушки та кільця повинні бути добре змащеними будь-яким незамерзаючим складом, у запобігання примерзання до них жилки. Основна жилка буде представлена монофілом, диаметром до 0,14 мм, повідці традиційно використовуються на 0,02 мм тонші за основну волосінь. Гачки, у цю пору року, коли вода сягає піку прозорості, варто обирати найменшого розміру та із вкороченою цівкою, що можна легко вкрити насадкою.

 

Насадки та підгодівля плітки на початку зимового сезону

Підгодівля вірно обраної ділянки зіграє вирішальну роль у результативності рибальскої сесії. Більшу частину складу займатимуть дрібні фракції рослинного походження, що додаються у підкормку задля привернення уваги здалеку. Такими компонентами можуть стати панірувальні сухарі, кукурудзяна або пшенична мука, перемолоті каші, тощо. Основним компонентом, у свою чергу, виступлять складові тваринного походження, найчастіше звичайний кормовий мотиль. 

Із ароматичними додатками варто бути дуже обережним, позаяк запахи у холодній воді розповсюджуються на порядок краще та стають сильнішими, що може викликати підозру у риби. Перевагу слід віддати натуральним компонентам, таким як мед або анісове масло. Із насадками простіше, вони залишаються практично незмінними з осіннього сезону, мотиль, червоні хробаки або опариш. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою, вдягайтесь тепліше, тримайте ноги сухими та звісно ж, ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
597 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Сергей
Автор: Сергей
Автор: Жданюк Андрей
Автор: Сергей