Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Вилов плітки по останній кризі та відкритій воді

Вилов плітки по останній кризі та відкритій воді

Вавілен Асаговський 28 Февраль 00:57

Плітка — найбільш чисельний представник українських водойм, ловиться практично у всіх водоймах країни та протягом всіх сезонів року. Саме вона виручає рибалок у найбільш скрутні періоди міжсезоння, зимового та весняного. У цій статті ми розповімо про особливості її поведінки та риболовлі на неї по останній кризі та відкритій воді протягом останніх днів лютого.  Далі — докладніше. 

 

Поведінка плітки у передвесняне міжсезоння

Погодні умови на вулиці далекі від стабільних, у той час коли їх стабільність — основна умова успішної риболовлі у будь-який сезон. Проте наступ весняного сезону вже відчувається у повітрі, а сповнені киснем води річок та озер починають відновлювати апетит риби, змушуючи її проводити значно більше часу за пошуками їжі. Ранкові маршрути риби у цей час ще не потерпають значних змін, тож ловити її можна по відкритій воді на тих самих ділянках, що і у середині зимового сезону. Основною відмінністю стане те, що риба на деякий час віддаватиме перевагу більш віддаленим від берегу та мілководдя ділянках, де вода тепліша, так буде до більш відчутного потепління та значного прогріву мілководних ділянок.

Основною їжею для плітки залишатиметься зоопланктон, зосереджений у найбільших кількостях на залишках тогорічної рослинності, що змушує рибу шукати їжу виключно у придонному шарі води. Все частіш, зграї плітки спостерігаються у широких заплавах із найбільш спокійною водою, які оточені широченною смугою високої рослинності. У деяких частинах країни тут все ще зберігається достатньо міцна крига, проте перевіряти пешнею варто кожен крок, оскільки кількість випадків із провалами у морозну воду із кожним днем зростатиме.

 

Снасті для вилову плітки у лютому

Протягом всієї першої половини лютого продовжується риболовля за допомогою зимових вудлищ. Останні, оснащуються кивками тестом до 1 граму, здебільшого вони виготовлюються з лавсанового матеріалу або легкої пружини. У цей час особливо важливо отримувати інформацію навіть про найменше клювання для своєчасного підсікання. Зимові жилки підбираються діаметром до 0,14мм, повідці — близько 0,1мм.

Танення останніх закраїн наприкінці місяця по всій північній та західній частинах країни, дозволить повернутися до фідерних та поплавкових вудлищ, головною особливістю яких повинна бути далекобійність. Поплавкові вудлища підбираються довжиною до 8 метрів, фідерні — до 4 – 4,5. Тест фідерних вудлищ здебільшого розпочинається від 80 грамів, однак на далеких відстанях, у той час як плітка триматиметься глибин до 4 метрів, краще віддати перевагу серіям тестом вище 100 грамів. Знову ж таки, оснащення із наповненими годівницями підбирається загальною вагою із наповненими годівницями, максимально наближене до верхнього тесту. 

 

Принади та підкормка

Склад підкормки залишатиметься типовим до холодної води, дрібним та низькокалорійним, із вкрапленням складових тваринного походження, здебільшого мотиля. Основними принадами на зимових вудлищах є мотильні та безмотильні мормишки, темних та сріблястих відтінків. На фідерних та поплавкових вудлищах використовуватимуться хробаки, опариші та мотиль. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
216 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Жданюк Андрей
Автор: Сергей
Автор: Олександр