Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Вилов плітки наприкінці жовтня

Вилов плітки наприкінці жовтня

Вавілен Асаговський 22 Октябрь 11:44

Протягом жовтня більшість риби віддає перевагу глибоким ділянкам водойми, та більшу частину доби триматиметься глибоких ям. Найважливіше наразі — уважно стежити за прогнозами погодних умов, та бути готовим до риболовлі у придатні для цього вихідні. У цій статті ми розповімо про типову для другої половини жовтня поведінку плітки, основні ділянки її концентрації та активності, а також про те, якій снасті варто віддати перевагу. Далі — детальніше.

 

Поведінка плоскирки та її пошук у другій половині жовтня

Ще до початку місяця, вересневі похолодання змусили плітку та інших дрібних коропових згуртуватися у зграї та відійти від берегу на значну відстань. Враховуючи той факт, що риба займає меншу частину водойми, тримаючись щільно на певних ділянках, її пошуки можуть затягнутися на тривалий час. Проте у той самий час, кількість природнього корму для плітки поступово зменшується, змушуючи її активніше реагувати на запашну підкормку. Значну частину доби та протягом ночі, зграї плітки триматимуться глибоких ям, а часами найбільшої активності стане ранок, з 9 по 12 годину, у залежності від типу водойми. Рибі потрібна достатня глибина, де вода остиває на порядок довше. 

Як підлящик та плоскирка, вона шукатиме собі їжу у придонному горизонті, живлячись безхребетними та ракоподібними, проте на відміну від останньої, плітка намагатиметься уникати конкуренції та триматиметься відособлено. Шукати її, у першу чергу варто на спокійних, та більш-менш глибоких, ділянках водойми, на височинах рельєфу, розташованих поряд із бровами та ямами, сповнених залишками цьогорічної рослинності. На річках це глибокі заплави, бажано сповнені коряжником або природними перешкодами, на малих озерах — брови розташовані біля русла та крутого берега, на глибинах від 3 та більше метрів. 

 

Снасті для вилову плітки у жовтні

Задля вилову плітки у другій половині жовтня краще розраховувати виключно на великі дистанції. Оскільки риба наразі шукатиме їжу на донному ґрунті, то краще віддати перевагу донному оснащенню, а саме фідеру. Оптимальна довжина вудлища складатиме 3,8 – 4,2 метри, а тестові характеристики — до 100 грамів на озері та до 140 грамів на водоймах з течією. Оптимальна вага годівниці також коливатиметься у залежності від течії, починаючи від 35 грамів. Гачки максимально прикривають насадками, а повідці підбираються, враховуючи посилену обережність риби та прозорість води, діаметром від 0,1мм.

 

Насадки та підкормка

Склад підкормки типовий для всіх коропових, дрібні та ароматні складові, здебільшого рослинного походження, проте зі значною часткою дрібного мотиля. Бажано використовувати ароматизатори із морськими ароматами, а саме м’ясних та крабових. У якості принади на гачку краще за все віддати перевагу комбінованим насадкам з мотиля та опариша. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
205 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Жданюк Андрей
Автор: Сергей
Автор: Слава
Автор: Сергей