Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Вилов плітки наприкінці березня

Вилов плітки наприкінці березня

Вавілен Асаговський 26 Март 15:04

На вулиці дедалі теплішає, льодовий покров нарешті сходить, на швидких річках зникають останні закраїни, а рівень води помітно здіймається. У той час коли сонце на небі починає гріти, поведінка плітки кардинально змінюється, а її вилов приносить все кращі результати. У цій статті ми розповімо про зміни у поведінці плітки після сходу криги, та оптимальний вибір снасті та підкормки для риболовлі на неї. Тепер про все це детальніше.

 

Поведінка плітки протягом другої половини березня

Щойно у шарі криги з’являються перші, більш-менш великі, проталини, метаболізм плітки починає зростати, разом із підняттям рівню кисню у водоймі. До нересту, ця риба продовжуватиме триматися зграйного засобу життя, та зазвичай розподіляється у групи по масі та віку особин що їх складають. У прибережну зону, погрітись під весняним сонцем та на пошуки зоопланктону часто запливатимуть саме молоді особини. Велику плітку можна буде дістатись на найглибших ділянках широких заплавів, частіше – у бровах та скатах вглиб за смугою високої рослинності, на кшталт очерету. 

Слід також враховувати, що більшість часу плітка проводитиме на доволі значних глибинах, та підпливатиме на відстань закиду поплавкового вудлища лише на декілька годин, вранці та ввечері. Цю рибу також можуть привабити донні ділянки із твердим ґрунтом та коряжником або насипом каменю на ньому.  Ранковий пік годування припадає на більш ранні години, подекуди ранкове жирування розпочинається одразу після сходу сонця, але тільки якщо вночі не було заморозків. Головними факторами успіху наприкінці місяця стане стабільність погодних умов та поступове прогрівання води після затяжних морозів. 

 

Снасті для вилову плітки наприкінці березня

Найкращим засобом для риболовлі на плітку після сходу криги стануть саме поплавкові снасті. Основною вимогою від них стане довжина бланку більше 4 метрів, та наявність, нехай немісткої або повільної котушки. На останню намотується жилка діаметром близько 0,15мм, позаяк вода до наступного місяця все ще дуже прозора. Повідці чіпляються довжиною у 20-30см, а їх оптимальний діаметр складатиме 0,1-0,12мм. Гачки підбираються найменші, бажано із вкороченою цівкою, для більшої непомітності. Також дуже важливо, щоб поплавець був достатньо чутливим аби передати вкрай невпевнене клювання риби.

 

Підкормка та принади

До початку ходу плітки на нерестилища, склад підкормки залишається більш типовим для зимового сезону. Основу корму домашнього приготування складуть панірувальні сухарі, молотий підсонячний жмих та дрібні каші зі значним додатком кормового мотиля. Привернути увагу більших особин на далекій відстані допоможуть легкі ароматизатори або пара крапель меду чи ваніліну. Насадки на гачку використовуватимуться виключно тваринного походження, а саме: мотиль, червоні хробаки, опариш та м’ясо молюсків. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
249 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Олег, очаков