Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Вилов ляща та підлящика по першій кризі

Вилов ляща та підлящика по першій кризі

Вавілен Асаговський 22 Ноябрь 11:35

Останній тиждень листопада приносить із собою по-справжньому зимові умови. Вкриваються кригою водойми Сходу, Півночі та значної частини Центральної та Західної України. Вилов мирної риби у цю пору року має свої особливості, пов’язані із частковою зміною її маршрутів та загальної поведінки. У цій статті ми розповімо про те, де та як варто шукати ляща та підлящика, та у який засію їх можна ловити в умовах швидко наступаючого зимового сезону. 

 

Поведінка та типові ділянки і добові маршрути ляща та підлящика

Лящ, як типовий короповий намагатиметься менше пересуватись водоймою, зберігаючи енергію та масу, накопичену у більш теплі місяці. Його добові маршрути не змінюються та по вкритій кригою воді проходять як за годинником, у ті ж самі часи. Власне поява міцної та стабільної криги стане відмінною ознакою старту короткотривалого підвищення активності малих коропових, який за незмінності погодних умов продовжиться до другого або третього тижня грудня. Цей період також супроводжується розширенням акваторії пересування ляща та особливо підлящика, а також подовженим часом їх ранкового перебування на ділянках пошуку їжі. Шукати цю рибу варто на глибоких бровах поблизу русла, а також на ділянках сповнених коряжником та залишками відмерлої рослинності, де залишається багато фітопланктону. Тоді як дорослий лящ проводитиме більшість часу на бровах поблизу русла, більш активний підлящик, що часто ділитиме ділянки годування із плоскиркою, час від часу загодитиме на кордони мілини, та активно реагуватиме на підкормку подану у брови та коряжник розташовані на глибині від 3 метрів. Раннє, для наших широт становлення та зміцнення криги дозволить у повній мірі використати короткочасне підвищення активності підлящика та ляща поблизу русла.

 

Снасті для вилову ляща та підлящика наприкінці листопада - на початку грудня

Оскільки крига дедалі міцнішає на півночі та більшій частині центральної смуги країни, риболовля на ляща та підлящика, у більшості випадків, проходитиме за допомогою вже зимових вудлищ на відповідні насадки. Відтак. Оптимальна довжина вудлища становитиме 10-15см, а хлистик підбирається тестом від 1 до 5 грамів. Котушка — стандартна для більшості зимових вудлищ, виготовлена з пластику. У якості основи використовуватиметься моножилка, діаметром від 0.1 до 0.16мм, у залежності від середньої ваги риби на ділянці. Лящ   поводитиме себе дуже обережно, тож і жилки повинні бути якомога тоншими. За використання повідця з флюорокарбону або тоншої жилки, основну волосінь можна взяти товстішу. Гачки підбиратимуться також найменшого діаметру, міцні на розгинання, аби їх можна було легко прикрити насадкою.

 

Насадки, принади та підкормка

Вилов коропових по холодній воді не проводиться без використання підкормки. Від останньої потребуватиметься дрібнофракційність, мала кількість ароматизаторів та дрібна частка рубленого кормового мотиля. У якості насадки на гачку використовуватимуться комбіновані варіації з мотиля та опариша. Серед зимових принад на коропових, найбільший успіх принесуть мормишки темного, бронзового або сріблястого забарвлення. Вага мормишка або грузила, підбиратиметься у залежності від сили течії на водоймі, аби максимально зберегти рухомість оснащення та відгук хлистика. Бажаємо вам бути дуже обережними на першій кризі та, як і завжди, ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
464 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото