Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Вилов лина у другій половині липня – першій половині серпня

Вилов лина у другій половині липня – першій половині серпня

Вавілен Асаговський 26 Июль 11:47

Рибалка наприкінці липня може приносити приємні сюрпризи, у вигляді легких опадів, що охолоджують поверхню водойми та приваблюють до прибережної зони ті чи інші теплолюбиві види. Вилов лина, доки на вулиці знов не розігралася спека, наразі може видатись доволі вдалим, тож у цій статті ми розповімо про особливості поведінки лина, а також розкажемо про основні засоби його вилову напередодні серпня. Далі – детальніше!

 

Поведінка лина у липні та основні ділянки для лову.

Пік активності лина, як і більшості коропових, спостерігатиметься на світанку, проте ця риба, тою чи іншою мірою, залишатиметься активною протягом усієї доби. Цю рибу, перш за все, варто неподалік від щільної рослинності, на мулистому або глинистому дні. Основною їжею молодих особин є дрібні водорості та фітопланктон, пізніше – переходить на личинки комах, водних безхребетних та дрібних молюсків. Ця риба є дуже поширеною на приватних водоймах, оскільки вона значно краще за коропа переносить спеку та низький рівень кисню. Підвищення активності, загалом, спостерігається саме у сонячну погоду, особливо якщо перед нею небо довго було хмарним чи проходили грози. На приватних водоймах його активність буде на порядок вище за всіх інших коропових, за виключенням, можливо, карася. Дуже важливо враховувати, що під час лову у прибережній зоні, поводити себе варто максимально тихо, позаяк лин ставитиметься із великою підозрою до будь-якого шуму на березі.

 

Засоби вилову лина у другій половині липня – першій половині серпня

Найбільш популярним засобом для лову лина в умовах початку другої половини літа стане саме поплавкове вудлище, позаяк тільки за допомогою нього можна якісно обловити кордони щільного очерету та, особливо, його вікна, що є одними з найперспективніших ділянок. Для цього, рибалці знадобиться бланк довжиною від 6 метрів, оснащений пропускними кільцями та безінерційною котушкою. Основна жилка повинна бути доволі міцною, оскільки лин надає відчутний спротив виважуванню та може плутати оснащення у рослинності. Оптимальним вибором вважаються жилки діаметром від 0,25мм. Поплавці, зазвичай, беруться подовжені, із високою, помітною рибалці, проте нейтральною за тоном, верхівкою.

Окрім поплавкового вудлища, також доволі широко використовуються і фідер. Вудлище, у цьому випадку підбирається тестом від 80 грамів, позаяк далеких закидань здійсняти зазвичай не доводиться. Визначну роль, за відсутності якісних сигналізаторів, відіграватиме чутливість вершинок, особливо зважаючи на те, що клювання лина спочатку дуже невпевнене.

 

Підкормка та насадки

На приватних водоймах, лин дуже часто попадається на гачок замість коропа, навіть не дивлячись на збільшені насадки. Основу підкормки складатимуть злакові та великі фракції зернових культур. Пропорції домішку дрібної фракції буде залежати, в першу чергу, від населеності водоймою дрібної риби, що може відвадити лина. Завчасне загодування ділянки зіграє найбільш позитивну роль у рибалці на наступний ранок. У якості принади на поплавковому вудлищі використовуватимуться личинки комах, на фідерному – спливаючі бойли та бойли нейтральної плавучості, яскравого кольору, та бажано, змочені у солодкому, фруктовому діпі або ароматизаторі. Бажаємо вам приємно провести час за линевою рибалкою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
668 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Сергей
Автор: Жданюк Андрей
Автор: Слава