Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Вилов карася у першій половині лютого

Вилов карася у першій половині лютого

Вавілен Асаговський 1 Февраль 00:21

Риболовля на коропових, в умовах другої половини зимового рибальського сезону, приносить найбільші плоди тим рибалкам, що добре знають рельєф водойми та типові для риби маршрути. Проте, разом із становленням криги, маршрути більшості мирних представників починають змінюватись, а рибалці не залишається нічого іншого, як пристосуватись до нової поведінки риби. У цій статті, ми розповімо про таку рибу як карась, а саме де його варту шукати під час піку зимових морозів, а також у який засіб і нащо його варто ловити протягом першої половини лютого. Тепер про все це детальніше.

 

Поведінка карася протягом лютого

Карась – є доволі унікальним підвидом коропових, найбільш пристосованим до наших широт. Ця риба дуже витривала не тільки в умовах сильної літньої спеки, але й, як показує досвід, у тріскучі морози. До становлення криги він мало пересувається водоймою, тримаючись виключно на великих глибинах, у придонному шарі. У момент становлення криги розпочинається сезонна міграція, за якої міняються лише ділянки пошуку їжі, яку, у свою чергу, він шукатиме на ділянках, де раніш щільно зростала мала рослинність. Частина карася в озерах та ставках зміститься ближче до приток, де вода тепліша, а рівень кисню залишатиметься стабільним до самого кінця сезону. Вже через пару тижнів стабільної криги, він також змінить горизонт перебування, з придонного на середній, нижче він опускатиметься лише під час годування. Добові маршрути карася після становлення криги дуже швидко стабілізуються, як і часи годування, тому кожен раз випробовувати нові ділянки не знадобиться.  Оптимальна глибина ділянки, при цьому, становитиме лише 3-4 метри. Карась, як і більшість коропових, виходитиме на годівлю, починаючи з 10 години ранку у непроточних водоймах, та з 9 години ранку у слабопроточних. Краще за все він клюватиме у часи малих відлиг, коли температура повітря коливатиметься в межах від +2 до -5.  

 

Снасті на карася у лютому

Клювання карася протягом всієї зими дуже невпевнене, а тому рибалці знадобиться максимально чутливе вудлище, із коротким хлистиком та невеликою, інерційною котушкою. На кінчик хлистика чіпляється вкрай чутлива пружинка або сторожок, кут згинання яких під вагою привади становитиме не більш як 30 градусів. Волосінь підбирається максимально тонка, позаяк карась поводить себе дуже обережно. Оптимальний діаметр жилки становитиме від 0,1 до 0,14 мм, із повідцем тоншим на 0,02 мм. Гачки підбиратимуться під наживку, якщо остання задіяна, таким чином, щоб їх можна було замаскувати разом із цівкою. Рукоятка зимового вудлища, задля більшої зручності, повинна бути виконана із пробки, яку легше тримати протягом довгого часу за мінусової температури.

 

Підкормка, привади та наживка на карася у лютому

Для карася замішують типово-зимову суміш, що складатиметься із дрібних фракцій рослинного походження та невеликої дози мотиля, у поєднанні із незначним додатком меду або анісового масла у якості ароматизатора. Підгодівлю варто виконувати за годину до початку риболовлі, одразу на декількох, найбільш перспективних ділянках.  Частіше за все риболовля буде виконуватись за допомогою малих круглих мормишок, яскравих у похмуру погоду, та темних під час ясного неба. У якості наживки на гачку, загалом, використовуватимуться пучок мотиля або невеличкий опариш. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
901 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото