Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Вилов карася напередодні квітня

Вилов карася напередодні квітня

Вавілен Асаговський 25 Март 08:24

Потепління наприкінці березня вносить значне оживлення у світ водної фауни країни. Нічні морози потрохи відступають, температурні коливання протягом доби вже не так відчутні, опадів стає менше та більше сонця. Самий час для жвавого початку сезону лову коропових на літні снасті. У цій статті ми розповімо про те, де варто шукати карася на початку квітня, а також на які снасті та принаду ловлять цю рибу у середині весняного сезону. Далі — докладніше!

 

Поведінка карася напередодні квітня

Карась є дуже теплолюбивою рибою,  проте як і всі коропові, найкращою умовою для його вилову стане саме стабільність погодних умов. Як і раніш, він віддаватиме перевагу найбільш спокійним та добре прогрітим під сонцем ділянкам, глибина яких наразі варіюватиметься від 2 до 3 метрів. Ця риба шукатиме собі їжу посеред ділянок, на яких вже через декілька тижнів, щільно зростатиме молода рослинність. Саме тут, закопуються у ґрунт найпоживніші малі ракоподібні та затримується найбільша кількість зоопланктону. До травня, того моменту, як після нересту пройде один-два тижні, карась віддаватиме перевагу їжі тваринного походження.

На озерах, особливо широких, ця риба триматиметься значними зграями на бровах, розташованих паралельно берегу, на глибині до 4 метрів. Також, цю рибу дуже приваблюють залежи коряжника та високого каміння, за можливості, карась більшість часу проводитиме на якомога чистіших ділянках. На річках риба ховатиметься у бровах та за камінням від течій, аби економити сили дуже часто зупиняються на ділянках із зустрічними течіями. Великі зграї спостерігаються у широких заплавах, особливо тих, що оточені високою та широкою смугою очерету. Пік активності розпочинається здебільшого о 8 ранку, коли ранкове сонце починає швидко прогрівати поверхню.

 

Снасті для вилову карася у березні-квітні

Чим теплішою становитиметься вода, тим ближче карась підходитиме до берегу та прибережної рослинності, разом із цим все більшу актуальність набиратимуть і поплавкові вудлища. У березневих умовах, доки все ще присутні нічні морози, найбільш зручним засобом лову залишатимуться фідерні вудлища. Фідер підбирається довжиною до 4метрів, тестом до 140 грамів, оснащений місткою безінерційною котушкою. Подекуди, задля достатньо далекого закиду використовуються шок-лідери довжиною у 2 вудлища, виготовлені з міцного шнура. На обох, поплавкових та фідерних вудлищах, повідці використовуватимуться товщиною від 0,12мм та вкорочені гачки, якомога щільніш прикриті насадкою.

 

Підкормка та принада

Протягом всієї весни карась одним з перших відкликатиметься на правильно подану приваду. Її склад для холодної води, як і взимку, характеризуватимуть дуже дрібні складові та наявність мотиля або інших личинок. Підкормку краще за все закинути на світанку, а одразу за нею і робочу снасть. Після першого клювання, можна бути впевненим, що на прикормленій ділянці ще ціла зграя голодних коропових. У якості принади на гачку краще за все використовувати опариша.

Смотрите также:
302 1
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Комментарии   

 
0 # Игорь 06.06.2019 16:33
Почему пишу в этом разделе? Потому что люблю ловить карася.Но я не об этом!
Прошу Вашей помощи!
У нас на речке еженедельно кто-то выбивает рыбу электро удочкой!Поэтому и решил к Вам обратитса за помощью.Обращат са в рыбнадзор нету смысла,уже обращался это безрезультатно! ! Прошу помогите! Спасибо!!
 

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото