Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Відмінності рибалки на ляща та підлящика у різних умовах

Відмінності рибалки на ляща та підлящика у різних умовах

Вавілен Асаговський 10 Июль 13:37

Погодні умови цього року стали дуже непередбачуваними, спостерігаються доволі сильні коливання атмосферного тиску та температури. Час від часу випадають сильні дощі, що супроводжуються грозами. Все це, незмінно впливає на поведінку, в першу чергу мирної риби. У липні представники коропових, через підвищену спеку, все рідше підходять до берега та намагаються триматися твердого ґрунту та рельєфних ділянок, але це все ж таки менше стосується молодих особин, які поводять себе під час спеки більш активно. У цій статті ми розповімо про те, як змінюються повадки ляща та підлящика, та як  і на що їх варто ловити у цьому місяці.

 

Повадки ляща та підлящика у липні

Під час липневої спеки лящ намагається рідше покидати глибокі ями та бровки, які покидає лише на короткий час, коли виходить на пошуки харчування. В залежності від типу, глибини та площі водойми, сильно відрізняються місця його жирування. На головних артеріях країни – це глибокі ділянки зі твердим піщано-галичним або просто піщаним дном, тут риба полю бає найрельєфніші зони, де вона може сховатись від спеки на відносно-слабкій прохолодній течії. У свою чергу на невеликих річках ця риба знайшла собі пристанище посеред високої рослинності, неподалік від глибоких бровок та ям а також у вирах. На стоячих водоймах, лящ триматиметься замулених ділянок, неподалік від заростей очерету та рогозу. Якщо озеро не надто глибоке, то шукати трофейного ляща слід вже на руслі або найглибших ділянках.

Великий лящ, на впротяж липня, тримається глибоких ділянок, з котрих виходить дуже неохоче. Рибалка на нього, найуспішніше, ведеться за допомогою плаваючого засобу. Підлящик, у свою чергу, значно активніше пересувається по акваторії одними й тими самими, незмінними маршрутами. Шукати його варто, в першу чергу, на неглибоких бровках, що розташовані неподалік від щільних заростей, де він активно годується разом із плоскиркою підводними хробаками, дрібними ракоподібними та зоопланктоном.

 

Снасті для вилову ляща у середині літа

Підлящика, із перемінним успіхом, можна ловити з берега, за допомогою довгого поплавкового вудилища. Повідці, у цьому випадку використовуються з відрізку жилки діаметром не більш ніж 0,16 мм, бажано забарвлені під мул, у камуфляжні тони. Перед закидом поплавкової снасті, варто як слід проміряти дно на ділянці, що настроїти поплавець на рибалку в 10-20см над донною поверхнею. Великого ляща, в свою чергу, краще ловити за допомогою далекобійної фідерної снасті. Товщина основної жилки, в цьому випадку сягатиме 0,2 мм, а повідця до 0,18 мм. Тест фідерного вудилища для вилову трофейного ляща складатиме від 90 до 120 грамів, та повинен відповідати вазі заповненої кормушки.

 

Підкормка та привада на ляща у липні

Для вилову ляща в будь яку пору року знадобиться підкормка, склад якої завжди повинен бути дрібнофракційним та низькокалорійним. В її склад часто входять пшенична та манна каші, панірувальні сухарі та інші хлібні вироби з незначним додаванням рубленого мотиля. Не завадять і ароматизатори із солодким смаком, що найбільше приваблюють ляща в літню пору. Насадки на гачок залишаються незмінними: дощові хробаки, опариш, мотиль, тісто та хлібні вироби.

Смотрите также:
551 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Андрій Кужель
Автор: Володимир