Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Вилов жереха у середині жовтня

Вилов жереха у середині жовтня

Вавілен Асаговський 8 Октябрь 14:44

Падіння температури прискорюється, проте це стане гарною новиною для любителів спінінгової риболовлі. Хижак, напередодні справжніх морозів стає лише активнішим, тож справа залишиться лише за вибором правильного місця та принади. Проте, такий представник хижої фани як жерех насправді здатний стати справжнім викликом навіть для професіоналів своєї справи із багаторічним стажем. У цій статті ми ознайомимося із особливостями його сезонної поведінки, типовими для ділянками для лову та найбільш ефективними принадами.

 

Поведінка жереха у жовтні

У часи, коли з ночі до ранку температура коливається від 0 до +12 градусів, жерех присвячує годуванню значно менше часу, проте його активність у ці лічені хвилини, подекуди сягає піку. Від початку осені, ця риба починає утворювати зграї, та чим меншими є її представники, тим вони будуть чисельнішими та більш азартними у полюванні. Великі особини, у свою чергу віддають перевагу віддаленим від берегу ділянкам та не гуртуються у зграї з більш ніж 10 риб. В цього хижака є декілька добових піків активності, перший, та найбільш довгий, відбувається вранці, коли вода тільки починає прогріватись та її жертви виходять на пошуки їжі. Ранкове жирування продовжується хвилин 15-20 і це найкращий час для виходу на риболовлю позаяк інші піки активності проходять впродовж світлої пори доби, по 5-10 хвилин, часто на інших ділянках та у непередбачувані години.

Шукати найбільші скупчення жереха, потрібно починати вздовж піщаної коси, на ділянках, де починається заглиблення. Невеликі зграї часто збираються неподалік від глибокої брови або високої рослинності, де проходять ранкові маршрути мирної риби. Більші особини й надалі можна зустріти на перекотах та піщаних ділянках виходів з заплавів та старому руслі, де також багато об’єктів полювання. Для того, аби визначити оптимальну ділянку для риболовлі варто завчасно звернути увагу на скупчення чайок та брижі на поверхні, запам’ятати о якій годині починається ранковий пік на конкретній водоймі та у визначений час, у визначеному місці бути наготові.

 

Снасті для вилову жереха у жовтні

Жерех дуже рідко підходить близько до берегу та тримається якнайдалі від плавучих засобів, тож розраховувати потрібно виключно на далекі дистанції. Загалом, перевага віддається спінінгу довжиною до 2,7 метрів, тестом до 32 грамів, аби оперувати тяжкими принадами. У якості основи, задля впевненого та реалізованого підсікання, варто віддати перевагу шнуру із достатнім розривним навантаженням, максимально тонкому та міцному, темно зеленого або камуфляжного забарвлення.

 

Принади

Загалом, для вилову жереха, використовуються тяжкі принади, які добре працюють у поверхневому шарі водойми, із якомога кращими польотними характеристиками. Найкращим вибором вважаються кастмастер та девон, а також тяжкі аеродинамічні коливні блешні та поппери. Бажаємо вам приємно та з азартом провести час на спінінговій риболовлі. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
610 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото