Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Спінінгова рибалка на жереха у середині літа

Спінінгова рибалка на жереха у середині літа

Вавілен Асаговський 6 Июль 13:26

Рибалка з човна на жереха одна з найцікавіших, в першу чергу через свою складність та потребу у досвіді спінінгіста. У середині літа ця риба проявляє відносно слабку активність, але виражатися це буде лише у часі, який риба проводитиме на жировці. Пошук риби у річці також буде вельми складним, тому що жерех зараз не збирається у зграї як восени, а подорожує переважно невеликими групами. У цій статті ми розповімо про те, як змінюються повадки жереха у липні, та які снасті й приваду варто використовувати у цю спекотну пору. 

 

Повадки жереха у середині літа

Зростаюча спека та постійні перепади атмосферного тиску не сприяють підвищенню активності жереха. Свою частку також вносить пониження рівня кисню у водоймах та перенасиченість їх мальком, що понижує апетит та азарт, із яким хижак зазвичай полює. Часи його жирування зараз зсуваються ближче до сходу та заходу сонця, виходити на рибалку варто з 6 до 8 ранку, та в ті ж самі години ввечері.  Цей хижак може вийти на полювання й у середині доби, але надто розраховувати на це не варто, вночі ж жирування жереха припиняється. В середині літа ця риба полює поодинці, або невеликими зграями, що начисляють не більш як 3-4 особини. Перші ж «котли»

Відносна ситість риби, накладена на понижений метаболізм робить жереха особливо обережним, через що оптимальна дистанція ловлі може підвиситись до 80-100 метрів. Під час рибалки з човна, не слід забувати про маскування, тому що жерех намагається триматися якнайдалі від ярких кольорів. Ця риба полюбляє чисті ділянки води та швидкі течії, найчастіше зустрічається на мілководді, де видає свою присутність сплесками на поверхні та скупченням чайок над місцями його жирування. В першу чергу, треба звернути увагу на перекати та вири, що утворюються на течіях навколо великих каменів, саме тут ця риба шукатиме прохолодну воду та невелику рибу для полювання.

 

Снасті на жереха в липні

В середині літа спінінг для вилову жереха повинен бути особливо далекобійним, через що довжина вудилища має складати не менш як 3 метрів навіть під час рибалки з човна, що не дуже зручно. Шпуля котушки має бути місткою, типорозмір підбирається у діапазоні від 4000 до 6000. Фрикційне гальмо повинно бути трохи послабленим, бо жерех здатен на доволі сильний спротив. У якості основної жилки використовуються шнури мінімально можливого діаметру.

 

Привади на жереха

Для рибалки на жереха, штучні привади повинні бути тяжкими та аеродинамічними, що посприяє максимально дальньому їх закиду. Закидати приваду, у свою чергу, потрібно трохи збоку від місць жирування хижака, інакше рибалка ризикує перелякати цілу зграю. Будучи переляканою, жерех може взагалі не повертатися на звичне місце на впротяж цілого дня. Найкращими привадами у цю пору вважаються девон, кастмастер та тяжкі блешні.

В цілому, з жерехом у цю пору потрібно бути дуже обережним, бо ця риба дуже ляклива. В першу чергу слід відмовитися від моторних човнів та серйозно поставитися до маскування плаваючого засобу. В будь якому разі, бажаємо вам гарно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски! 

Смотрите также:
548 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Николай Поляков
Автор: Володимир
Автор: Олександр