Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Щука на спінінг наприкінці березні - на початку квітня.

Щука на спінінг наприкінці березні - на початку квітня.

Вавілен Асаговський 29 Март 15:06

Наприкінці березня весняний рибальський сезон тільки розпочинається. Першою на нерест піде саме щука, тому в останні тижні місяця в не спостерігається найсильніше річне жирування, під час якого можна виловити по-справжньому трофейного екземпляра. Далі ми розповімо про особливості поведінки щуки під час переднерестового жирування, а також де її варто шукати напередодні квітня, та як і нащо ловити. Тепер про все детальніше.

 

Поведінка щуки наприкінці березня

Загалом, період нересту щуки розпочинається тоді, коли вода прогрівається до температури у 5-7 градусів, чому передує посилене полювання хижака на будь-яку пропливаючу поряд рибу. Нетривалий час, біля берегу можна буде спостерігати невеликі скупчення значних за розмірами особин, які наразі полюватимуть не тільки з засідки, але й стають здатні на погоню за своєю здобиччю на невеликі дистанції. Пік жирування проходить вранці, разом зі сходом сонця, проте полювання хижачки продовжується, при чому не тільки вдень, але й вночі. Погодні умови вже не так сильно впливають на поведінку щуки, проте найактивніше клювання спостерігатиметься саме у хмарні дні.

Шукати щуку наразі варто у більш-менш спокійних ділянках, куди вранці запливає велика кількість мирної риби. Момент нападу на свою жертву дуже часто буває помітним й на поверхні. Перш за все варто дослідити перші від берегу глибокі брови, кордони високої прибережної рослинності, круті береги, коряжник та насипи каміння на чистих ділянках води. Трофейні особини здебільшого триматимуться русла. Хижачка як і раніш віддаватиме перевагу твердому, піщаному або кам’янистому ґрунту, а також ділянкам де можна влаштувати ефективну засідку. 

 

Снасті на щуку напередодні нересту

Криги вже практично не залишається на поверхні водойм України, а це означає початок сезону спінінгової риболовлі. Оптимальна довжина бланка для вилову щуки становить від 2,1 до 2,4 метра, при цьому вудлища класу ультралайт оснащуються безінерційними котушками типорозміром близько 2000, а лайт – 3000 та більше. Діаметр шнура, у залежності від величини місцевої риби становитиме від 0,13 до 0,2мм, а його розривне навантаження має бути не меншим за 5кг.

 

Принади для риболовлі на щуку наприкінці березня

У період переднерестового жору арсенал принад для рибалки значною мірою розширюється. Найефективніше себе проявлять силіконові принади світлого тону, оснащені легкими джиг-головками. Також широке використання знайдуть воблери довжиною до 12см та яскраві коливні блешні. У цей наполегливо рекомендується відпускати на волю самиць із роздутою ікрою, позаяк від цього залежатиме подальша чисельність щука у водоймі. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
914 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Олег, очаков
Автор: Сергій Кияновський
Автор: Сергій