Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Сазан. Червнева активність, пошук та засоби лову.

Сазан. Червнева активність, пошук та засоби лову.

Вавілен Асаговський 7 Июнь 00:37

Початок літнього сезону – це момент, коли поведінка більшості видів мирної риби тільки починає стабілізуватись після виснажливого нересту. Ночі теплішають, тож рибалити стає доволі зручно у будь яку пору доби. Що стосується сазана, про якого піде мова у даній статті, то його нерест дійшов кінця лише на початку місяця, одразу після чого рибалки спостерігали затишшя. Окрім особливостей його поведінки, ми розповімо про те, коли варто виходити за диким коропом, у яких ділянках варто розпочинати риболовлю, та які снасті здебільшого для цього використовують. Далі – детальніше.

 

Поведінка сазана у червні та коли чекати на жор

Нерест сазана, у наших широтах, приходиться на період з другої половини до перших чисел червня, після чого, протягом певного часу, а саме 1,5 – 2 тижнів, активність риби помітно впаде. Проте вже третього тижня місяця, що, до речі, припадає на завершення нерестових обмежень на риболовлю з човна, наступає один з найкращих періодів року для його вилову. До кінця місяця, сазан буде надактивно реагувати на будь-яку запропоновану підкормку та пересуватиметься більшою акваторією водойми, визначаючи собі нові добові маршрути з ділянок стоянки до місць годівлі. Піки добової активності, здебільшого, залежатимуть від погодних умов та температурного режиму. Вони можуть спостерігатися вночі, вранці, ввечері або навіть вдень, якщо погода хмарна та проходять незначні опади.

Сазан, як і короп, не полюбляє відкритих, рівних ділянок, віддаючи перевагу тяжкому рельєфу або природним перешкодам, за якими можна сховатися від хижака або течії. Відтак, його дуже рідко можна спостерігати на замулених ділянках або ж мілинах. 1-2 години після сходу сонця його можна спостерігати й у прибережних ділянках, за кордонами високої рослинності, проте тільки за умови, що глибина на ділянці перевищує 1,5 метри. Тут, його клювання буде у першу чергу залежати від дотримання режиму тиші, аби риба почувалася у максимальній безпеці. Найчастіше, цей великий короповий, попадається у щільному коряжнику, за насипом каміння, на глибоких та не дуже бровах, ямах та, подекуди, біля русла. Ця риба помітно частіше з’являється на ділянках, що загодовувалися протягом певного часу, навіть якщо ціллю був вилов інших коропових.

 

Снасті на сазана у червні

Задля вилову сазана у червні стане у нагоді, далекобійне та міцне на згин, коропове або фідерне вудлище тестом до 140 грамів. Перевага віддається безінерційним котушкам типорозміром від 4000, у той час як професійні рибалки можуть використовувати варіанти типорозміром аж до 14000. Головне, що остання вміщувала більш як 150 метрів жилки діаметром у 0,3мм. Вдень, перевага віддається жилкам темно-зеленого або чорного кольорів, тоді як вночі, задля більшої зручності, можна використовувати помаранчеві та яскраво-зелені. Також рекомендовано використання шнура довжиною приблизно у два вудлища у якості шок-лідера, який убезпечить рибалку від «відстрілу» годівниці з оснасткою під час закидання. Загалом, снасть, цього місяця, повинна бути міцною та витривалою, оскільки сазан під час жору надає дуже відчутний спротив.

 

Насадки та підкормка

Насадки використовуються типові для великих коропових: спливаючі бойли, великі хробаки, опариш, кукурудза, горох тощо. Найкращими складовими підкормки стануть великі «пилячі» бойли, що швидко розчиняються та утворюють хмару фруктового або солодко-морського аромату та пеллетс середнього «калібру». Бажаємо вам вдалого, другого відкриття на великих коропових. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
617 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Олександр
Автор: Сергей
Автор: Жданюк Андрей
Автор: Сергей