Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Риболовля на щуку по першій кризі та до кінця січня

Риболовля на щуку по першій кризі та до кінця січня

Вавілен Асаговський 18 Январь 11:59

Цього року саме середина січня поклала початок становленню криги на водоймах України, що, на практиці, буде тільки на краще для водної фауни, особливо це стосуватиметься малих водойм, позбавлених приток. Напевне найцікавішою, буде вилов щуки, позаяк перші тижні після вкриття водойми кригою активність хижаків на порядок зросте, при цьому включаючи й трофейних особин. У цій статті ми розповімо про вплив початку сезону зимової риболовлі на поведінку щуки, а також про те, які снасті наразі використовуються та на які привади риболовля буде найрезультативнішою. Далі про все це детальніше.

 

Поведінка щуки у другій половині січня

Разом із становленням криги на водоймі, щука починає розширяти акваторію своїх добових маршрутів. Як типовий хижак, що веде одиночний засіб життя, вона часто змінюватиме ділянки для своєї засідки, у залежності від змін маршрутів своєї кормової риби. Основу її харчування становитиме будь-який мирний представник, меншого розміру, ніж хижак. Варто зауважити, що у той самий час як на річках, зміцнення криги лише позитивно впливає на активність щуки, на озерах вона ставатиме дедалі більш обережною, що зумовлено зменшенням рівню кисню. Частіше за все, її можна буде знайти на бровах та інших перепадах глибин за смугою прибережної рослинності, а також на заглибленнях та височинах біля русла водойми, де, загалом, і триматимуться найбільші особини. Активніше за все поводитимуть себе середня за розмірами та менша за 5 кг щука, вона ж буде підпливати ближче за все до берегу. Пік активності спостерігатиметься через 2 години після сходу сонця, та після другої години дня, коли зграї білої риби розпочинають свої добові маршрути на ділянки жирування. Недостачі кисню, саме цього року, коли крига вкрила водойми достатньо пізно, не буде відчуватися аж до середини наступного місяця, а потому, риболовля буде доволі успішною, за вибору вірної ділянки, навіть на озерах, що позбавлені приток. Тим не менш, рибалці доведеться пробурити та дослідити більше десятка лунок, заради знаходження перспективної ділянки.

 

Снасті на щуку у січні

Протягом січня, після становлення криги, загалом, будуть використовуватися два засоби риболовлі на щуку, а саме – зимові вудлища та жерлиці. Згодом, дедалі важливішим буде діаметр використовуваної жилки, який наразі становитиме від 0,22 до 0,34 мм, у залежності від того, на якій глибині ведеться риболовля, та типового розміру для ділянки. Волосінь, що використовується на жерлиці, загалом, на 0,2-0,5мм товстіша за жилку на зимовому вудлищі, де рибалка постійно контролює процес. Зимове вудлище має бути жорстким, щоб витримати спротив хижака, не пустити його до гострого каміння та зробити якісне підсікання. Найчастіше використовуватимуться найпростіші, інерційні котушки, але вони повинні бути обладнаними стопором зворотного ходу.

 

Привади на щуку

Найбільші вилови, по першій кризі приноситимуть балансири, блешні та живець. Найважливіше у штучній приваді – її гра, яка має бути плавною, та мати відносно-широку амплітуду коливання, а також її колір. На товстій кризі, особливо вкритій великим шаром снігу, на порядок краще працюватимуть яскраві, кислотні кольори, у той час як у добре освіченій воді – натуральні. У якості живця підбирається найбільш витривала до холоду риба, у якості якої, найкраще підійде невеличкий карась. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
387 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Назар