Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Риболовля на плоскирку в умовах квітневої відлиги

Риболовля на плоскирку в умовах квітневої відлиги

Вавілен Асаговський 9 Апрель 12:44

Із наступом квітня погодні умови поступово але впевнено пом’якшуються, змушуючи найтеплолюбивіші види риб наших водойм активізувати підготування до нересту. Одним з таких видів є плоскирка, яка наразі триматиметься доволі близько до берегової зони та мілководдя даючи можливість любителям поплавкової риболовлі відловитися на славу. У цій статті ми розповімо про зміни у поведінці плоскирки напередодні нересту, особливості риболовлі під час нерестових обмежень, а також про найпопулярніші засоби її вилову.

 

Нерестові обмеження

Насамперед потрібно нагадати нашим рибалкам про введення у дію нерестових обмежень на початку місяця. У цей період дозволена риболовля виключно на ділянках, що розташовані якнайдалі від нерестилищ та у межах населеного пункту, виключно одним вудлищем та на один гачок. Будь яка інша риболовля буде кваліфікована як браконьєрство та нанесення шкоди водним біоресурсам у збиток державі.

 

Поведінка плосирки напередодні нересту

Як і у більшості коропових та хижаків, ближче до початку нересту у плоскирки значною мірою зростає метаболізм, що змушує рибу проводити багато часу за пошуками їжі. Безпосередньо нерест розпочнеться лише тоді, коли вода прогріється вище +12 градусів за Цельсієм. Ближче за все до берегу вона зустрічатиметься вранці, коли сонце тільки-но починає прогрівати воду, позаяк мілководні ділянки прогріваються на порядок скоріше. Навіть  під час ранкового, переднерестового жирування, ця риба нарівні із лящем буде достатньо обережною, та намагатиметься триматись якнайближче до рельєфних ділянок ґрунту або усіляких природніх перешкод, на кшталт коряжника, брів або насипу каміння. У річках, вона як і завжди віддаватиме перевагу спокійним ділянкам, таким як заплави, притоки та ділянки із зустрічною течією. На малих водоймах вона годуватиметься неподалік від ділянок із молодою рослинністю, проте віддаватиме перевагу незамуленим ділянкам. Ідеальним часом для вигоду на риболовлю стануть з 8 по 9 ранку.

 

Снасті для вилову плоскирки у квітні

Однозначно найпопулярнішою снастю, у цю пору року стане саме поплавкове вудлище, довжина якого варуватиметься від 4 до 8 метрів. Довшим бланком на порядок зручніше буде оперувати поза полосою високої рослинності та діставатись до брів. Зручність, звісно ж, буде на стороні вудлищ, що оснащені пропускними кільцями та котушкою. Оптимальний діаметр жилки складатиме від 0,12мм, а повідці – від 0,08мм. Гачки краще братки найменшого розміру, із вкороченою цівкою.

 

Підкормка та насадки

Основу підкормки протягом квітня та деякий час після нересту складатимуть дрібні фракції, що найкраще себе зарекомендували в умовах холодної води. Аби привабити рибу, використовуючи її підвищений метаболізм, продовжується також і використання складової тваринного походження, а саме кормового мотиля. Надмалий гачок бажано якомога краще замаскувати насадкою, загалом для цього використовуються класичні варіанти, такі як мотиль або опариш.

Смотрите также:
332 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото