Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Риболовля на окуня протягом останніх тижнів лютого

Риболовля на окуня протягом останніх тижнів лютого

Вавілен Асаговський 19 Февраль 14:29

Хижа риба, наприкінці зимового сезону, на непроточних водоймах, страждає від нестачі кисню не менш ніж мирні коропові. Наслідком цього стає підвищена обережність, значне зменшення пересування риби та послаблений апетит. Однак, цим все ж таки, можна скористатись, запропонувавши хижаку легку здобич. У цій статті ми розповімо про те, які зміни у поведінці окуня відбуваються протягом останніх тижнів зимового сезону, де його варто шукати у першу чергу, та як і нащо ловити. Тепер про все це детальніше.

 

Поведінка окуня наприкінці зими

Окунь й надалі плаватиме у складі зграй, поділених за віком та величиною риби, що їх складають. Найтяжче, він переноситиме нестачу кисню у малих водоймах, позбавлених приток. Горизонт його перебування, у малих озерах буде непостійним та мінливим, а ділянки його стоянки доволі глибокими. На великих озерах, де вже наприкінці місяця з’являться проталини, він буде на порядок активнішим, проте подорожуватиме, здебільшого, середніми горизонтами, зупиняючись на рельєфних ділянках, на маршруті минулорічного малька. 

У річках, невеликий та середній за розмірами окунь найчастіше зупинятиметься на входах у заплави та мілководді, у той час як найбільші особини, у всіх типах водойм, полюватимуть біля русла, руслових бров та поливів. Загалом, поведінка окуня протягом лютого дуже непередбачувана, з одного боку він потерпає від складних умов нестачі кисню та підвищеного замутнення водойм, з іншого – наближення весняного сезону провокує початок підвищення метаболізму. Економлячи сили, зграї більш-менш великого хижака намагатимуться уникати сильних течій, а можливість легкої здобичі, посилена міжзграйною конкуренцією, провокує окуня на атаку. У будь якому разі, рибалці доведеться пробурити багацько лунок.

 

Снасті на окуня у лютому

Протягом останнього місяця зими, найпопулярнішою снастю залишатиметься зимове вудлище у поєднанні із надтонкими жилками, проте, невизначеність горизонту перебування риби дозволяє робити значно більші ставки саме на гірлянду. Остання представляє з себе те ж саме зимове вудлище, оснащене жилкою, на якій, через кожні 20-40см прив’язані гачки з насадками або мормишки різного забарвлення. Гра такої снасті достатньо пасивна, що під стать сезону, не стане мінусом під час риболовлі. Гачки підбиратимуться найменшого розміру, та бажано, із вкороченою цівкою, аби їх можна буле легко прикрити насадкою.

 

Насадки та принади

Протягом лютого, в арсеналі рибалки залишається купа варіацій зимових привад. Як показує практика, найбільші вилови за використання класичної снасті приносять балансири розміром до 7см, а також блешні й невеличкі овальні мормишки. Останні, також широко використовуватимуться на гірлянді, із підсадженим мотилем або самостійно. Починаючи з квітня, вступить у силу заборона на риболовлю більш ніж на один гачок, і, хоча крига обіцяє триматися довго, рекомендуємо не впускати можливість риболовлі на гірлянду. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою, ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
408 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Роман