Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Риболовля на окуня протягом осінньо-зимового міжсезоння

Риболовля на окуня протягом осінньо-зимового міжсезоння

Вавілен Асаговський 8 Ноябрь 15:58

Наближується пора міжсезоння, коли риболовля стає складнішою, а погодні умови найбільш непередбачуваними. Проте, наприкінці місяця на водоймах країни вже очікується період становлення криги, що розпочне вже новий, більш цікавий сезон. У цій статті, ми розповімо про особливості риболовлі на окуня протягом листопада, а також про його типову поведінку та ділянки водойми, на які варто звернути увагу у першу чергу. Далі — докладніше!

 

Поведінка та ділянки перебування окуня у листопаді

Окунь, як і всі представники водної фауни, є дуже залежним від змін погодних умов, при чому відсутність їх стабільності, більш негативно впливатиме на клювання хижака, аніж власне похолодання, що поступово насувається на країну. Напередодні наступу зимового сезону, окунь групується у найбільші за рік зграї, які займають дедалі меншу частину водойми та віддаляються від прибережної зони на більш глибокі ділянки. Як і більшість окуневих, зграї окуня розподіляються за віком та масою риби, що їх складають. Зграї з великої риби віддаватимуть перевагу глибоким бровам та твердому дну, на глибині від 5 метрів. Дрібніші особини часто зупинятимуться біля завалів коряжника або каміння, а середня глибина їх перебування на ділянках полювання складає від 3 метрів. Найбільший, трофейний окунь, у свою чергу, триматиметься русла та поодинокого засобу існування. Наразі, коли вода вже дуже холодна, але криги ще немає, окуня варто ловити з якомога крутішого берегу, на відставні спінінгового закиду від якого розташовуються глибокі брови. Піки активності спостерігатимуться через годину-дві після сходу сонця, коли на пошуки їжі вирушають дрібні коропові, що складають основу живлення великого окуня. Після становлення криги на невеликих озерах, процес риболовлі значно спроститься, оскільки окунь деякий час поводитиме себе активніше, а дістатись прируслових ділянок стане простіше.

 

Снасті для вилову окуня у період міжсезоння

До становлення криги, окуня ловитимуть на довгий спінінг, оснащений швидкою безінерційною котушкою та тяжкими принадами. Оптимальні довжина та тест бланку відрізнятимуться у залежності від водойми, довжина від 2,1 до 3 метрів, а тест — від 5 до 30 грамів, у залежності від обраної рибалкою принади. Обережність окуня зростатиме одночасно із падінням метаболізму, тож оснащенння має бути якомога непримітнішим у воді. У якості основи бажано використовувати якомога тонший шнур, або жилки діаметром від 0.12мм. Після впевненого становлення криги, естафета перейде до коротких зимових вудлищ.

 

 

Принади для вилову окуня протягом листопада

Загалом, для вилову окуня рибалки віддають перевагу силіконовим та найбільш рухомим твістерам та віброхвостам, що наразі варто використовувати разом із якомога меншими та тяжкими джиговими голівками. На другому місці залишаються блешні та воблери класу джерк або міноу, довжиною до 5-6 см. Після становлення криги, найбільші результати принесуть балансири розміром від 4 до 7см. Колір принади також має неабияке значення, прийнято вважати, що у світлу погоду варто віддати перевагу темним принадам або принадам натурального забарвлення, а у хмарні дні — принадам яскравого забарвлення, проте, як доводить досвід риболовлі у наших водах, це скоріш рекомендація, оскільки з нього доволі багато виключень. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

 

Смотрите также:
326 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото