Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Рибололвля на окуня в останні тижні зимового сезону

Рибололвля на окуня в останні тижні зимового сезону

Вавілен Асаговський 14 Февраль 11:37

Вилов хижаків взимку здебільшого безпрограшна справа як для досвідчених рибалок, так і для рибалок-початківців, саме тому такий тип риболовлі і користується найбільшим попитом, особливо взимку, коли дістатись до найбільш перспективних ділянок дуже легко. У цій статті ми розповімо про поведінку окуня протягом лютого, а також як та на що його варто ловити в погодних умовах цьогорічного лютого. Далі — докладніше.

 

Поведінка окуня у лютому

Окунь до останнього залишатиметься найбільш активним представником водної фауни українських річок та озер та складатиме більшу частину вилову аматорами. Більш того, після тривалої відлиги наприкінці січня, його активність подвоїться, у зв’язку із підвищенням рівня кисню та, як наслідок, активізації дрібної риби, що складає більшу частину раціону смугастого хижака. Виходити за ним, як і за більшістю хижаків, потрібно вранці, не дивлячись на майже цілодобове полювання його зграй, оскільки саме тоді їх маршрути стають більш за все передбачуваними. На річках, найкращими часами для лову стануть з 8 по 10 години ранку, на невеликих озерах — з 9 по 11.

Шукати окуня протягом першої половини місяця слід у широких бровах, розташованих паралельно береговій смузі, де проходять ранкові маршрути дрібної риби на ділянки годування. Наприкінці місця, у наслідок танення криги, окунь зміститься на більші відстані від берегу, де активно полюватиме на виходах з заплавів та поблизу мілководдя. Потепління, обіцяне синоптиками, лише прискорить метаболізм хижака, та за вибору правильної ділянки, що здебільшого представляють із себе ґрунт, сповнений пересіченим рельєфом та природними перешкодами у вигляді коряжника або насипів каміння, кількість цієї риби у виловах рибалками

 

Снасті для вилову окуня у лютому

За міцної криги, продовжується риболовля за допомогою невеликих зимових вудлищ, оснащених чутливими кивками тестом від 0,5 до 4 грамів. На котушках із жорстким тормозом зворотного ходу, використовуватимуться жилки товщиною здебільшого до 0,12мм, за використання повідців товщиною до 0,1мм, товщину основної жилки можна збільшити. Рекомендується використовувати жилки спеціально пристосовані до зимового сезону, більш міцні до перетирання о кригу та більш гнучкі. Коли водойми звільняться від криги, основним знаряддям для лову окуня стануть спінінги класу лайт та ультралайт, оснащені безінерційними котушками та якомога тоншими жилками або шнурами.

 

Принади для лову окуня у лютому

Основними принадами для лову окуня взимку є невеликі мормишки вагою до 1 граму. Також використовуватимуться блешні, довжиною від 2 до 4см та балансири довжиною від 4 до 7см. Також широке використання знайдуть і класичні насадки у вигляді мотиля або червоних хробаків. На спінінговій снасті використовуватимуться невеликі блешні, надмалі воблери та силіконові принади на легких та малих джигових голівках. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
181 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото