Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Рибалка на жереха у червні

Рибалка на жереха у червні

Вавілен Асаговський 5 Июнь 09:50

Червень — досить непоганий місяць, якщо мова йде про рибалку на хижих представників водної фауни. На противагу спеці, час від часу, приходять дощі, котрі не дозволяють воді перегріватися на сонці. Жерех  продовжує активне жирування, із приходом літньої пори його маршрути стають більш передбачуваними. У цій статті ми розповімо як змінюється поведінка жереха із наступом справжнього літа, та у який спосіб його ловити найпростіше.

 

Зміни у повадках жереха в червні

Перш за все, жерех — дуже обережна риба, навіть під час перед- та після-нерестового жору. Цей типовий представник швидких та широких річок, дуже цінує простір та місця де є чим поживитись. На початок місяця, ділянки скупчення невеликої мирної риби стають більш-менш стабільними, а їх міграції уповільнюються. Білизна ж починає  проявляти дивовижну пунктуальність, особливо вранці, під час його першого за добу виходу на полювання, яке починається невдовзі після сходу сонця. Жерех буде шукати собі харчування у поверхневих водах. Періоди його активності досить недовгі, проте подібні вилазки він буде робити не менш ніж 3-4 рази на добу. Рано вранці, у місцях його полювання можна помітити досить сильні сплески на поверхні води. Найчастіше, невеличкі групи цього хижака можна знайти на мілководдях, які розташувалися на досить великій дистанції від берега. Навіть на березі слід вести себе максимально тихо, та застосувати хоч якісь мінімальні маскірувальні заходи, бо риба, яка плаває на поверхні, досить непогано бачить що коїться навкруги. Тут слід розраховувати лише на дальні заброси, бо чим вище підіймається температура на поверхні, тим обережніше та далі від берега чи найближчого човна будуть триматися групи жереха.

 

Снасті на жереха на початку літа

Спінінг, розрахований на такого хижака, як жерех, має поєднувати в собі пружність та достатню довжину, десть у 2,7-3 метри. Ретельно відлагоджене фрікційне гальмо, як ніщо інше допоможе подовжити час експлуатації снасті. У якості основної жилки, краще за все, обрати плетений шнур, діаметр якого становить від 0,1 до 0,14мм, при цьому особливу увагу варто звернути на його розривне навантаження. Додаткові поводки ставити не варто, частоту та якість клювання може також збільшити й оптимальний вибір кольору основного шнура, який має співпадати із забарвленням води у річці.

 

Привади та тактика

Як і навесні, закидувати приваду доведеться неблизько, бо частіше за все, жерех буде триматися на відстані не менш як 60 метрів від берегу. Підпливати до нього на човні ближче також не варто, відчувши небезпеку ця риба одразу покидає ділянку, та може не повертатися назад до кількох діб. Найчастіше, в цьому випадку використовують тяжкі та одночасно невеличкі блешні, або кастмастера, сріблястого кольору. Силікон на тяжких джиг-головках та воблера застосовуються рідше, але також деколи приносять достить непогані плоди, якщо рибалка дійсно вміє цим користуватись. Наприкінці місяця активність жереха піде на спад, тому радимо всім шанувальникам спортивного спінінгу не гаяти часу. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
694 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Юшкевич Иван