Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Рибалка на жереха наприкінці серпня

Рибалка на жереха наприкінці серпня

Вавілен Асаговський 24 Август 09:50

Починаючи з другої половини серпня спостерігається неабияке оживлення хижих представників водної фауни. Із першими перепадами температури та її загальним пониженням жерех починає утворювати часом численні зграї, що влаштовують бурне плювання на будь-яку поряд пропливаючу невелику мирну рибу. Активність цього хижака з наближенням осені помітно зростає, а рибалка на нього стає на порядок цікавішою. У цій статті ми розповімо про те де варто шукати місця полювання жереха у першу чергу, та що йому можна запропонувати. 

 

Повадки жереха у серпні та його типові місця проживання

Щойно відчувши наближення осені, жерех утворює зграї, що починають активно ганяти малька та дрібну рибу на мілководних ділянках річок. До цього часу риба вже набирає свою найбільшу річну вагу, у середньому маса виловленої особини може сягати 2-3 кг, але дуже рідко ця риба може сягати й 6-7кг. Місця скупчення та полювання жереха називаються «котлами», та отримали цю свою назву через те, що вода в таких ділянках ніби закипає та бурлить. Помітити їх загалом не так важко, найкращим орієнтиром стануть  скупчення чайок над ділянкою річки, які намагаються вхопити дрібну рибу чи малька що втікає від жереха на поверхню водойми. 

Не дивлячись на початок сезонного жирування, який приходиться на кінець місяця, жерех ні краплі не втрачає обережності, та не підпустить рибалку на відстань ближче 80 метрів. По мірі приближення до полюючої зграї вона буде спочатку віддалятись, а якщо рибалка проявить завелику наполегливість зграя припинить жирування та повернеться у придонні ділянки. Загалом, добове жирування протікає у декілька фаз, тож котли в цілому можна зустріти лише вранці, після півдня (якщо сонце не припікатиме), та ближче до сутінок. Всі етапи за виключенням ранкового будуть короткотривалими, тож на рибалку варто виходити ще до світанку.

 

Снасті на жереха наприкінці серпня

Задля рибалки на жереха зазвичай віддають перевагу найбільш далекобійним снастям, а тому як іде про хижу рибу, то це буде незмінно спінінг. Довжина вудлища, не зважаючи на те, чи рибалка ведеться з човна чи з берега, сягатиме 3-3,5 метрів. Тест спінінга варіюватиметься від 30 до 70 грамів, в залежності від обраної привади. Перевага ж віддається найбільш тяжким, із хорошими польотними характеристиками. Жилка підбирається діаметром від 0,2 до 0,25 мм, але перевагу зазвичай віддають тоншим та міцнішим шнурам. Шпуля котушки підбирається типорозміром не менш як 3000. 

 

Привади на жереха у серпні.

Поза як закидати оснастку доведеться далеко, привада має поєднувати в собі хорошу масу та компактні розміри, щоб привабити, але не відлякнути хижака. Задля вилову цієї риби використовуються тяжкі блешні сріблястого кольору, коливні та обертові. Невеликі але тяжкі воблери класу міноу або поппер, із розрахунком на рибалку у поверхневих водах. Вважається, що найкращими привадами для жереха є девон та кастмастер, які поєднують в собі високу вагу та обтічну форму. Девон, у свою чергу може похизуватися унікальними вібраціями, що приваблюють жереха з великої відстані. Закидати приваду варто трохи лівіше чи правіше від місця скупчення жереха, а відчувши зачеплення швидко підтягти до себе, щоб виловлена риба не перелякала інших представників зграї. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні жилки!

Смотрите также:
970 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото