Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Рибалка на в\'язя протягом листопада

Рибалка на в'язя протягом листопада

Вавілен Асаговський 16 Ноябрь 17:10

Незважаючи на глибоку осінь, така риба як в'язь все ще продовжує годуватися, однак тепер вже на глибині. Більш того, саме у цьому місяці можна буде виловити найбільший трофей, позаяк риба вже відгодувалася і набрала свою максимальну річну масу. Природної їжі у водоймі залишилося небагато, і саме тому в'язь буде радий будь-якій насадці. У цій статті ми розглянемо сезонні звички в'язя, а також розповімо, як і на що його варто ловити в цьому місяці. Тепер по порядку.

 

Поведінка в'язя у листопаді

Коли середня добова температура падає нижче семи градусів, язь збирається у великі зграї і йде на глибину, до зимувальних ямах, де і проводить більшість часу. Підв'язків все ще можна зустріти біля кордонів водної рослинності, а також в гирлах приток, де вода тепліше. Великі ж особини обживають глибокі вири. Доки вода ще не покрилася тонким шаром льоду, для ловлі крупного в'язя можна бажано використовувати човен, позаяк його стоянки будуть, як правило, на великій відстані від берега. На відміну від іншої риби, по кризі язь клює значно гірше, ніж перед її становленням, тож варто поспішити.

 

Типові снасті

Для ловлі в'язя найчастіше використовують безпоплавкову вудку, зазвичай невеликої довжини, для більшої зручності при експлуатації в човні. На неї кріплять котушку, бажано безінерційну, з запасом волосіні до 40 метрів. Діаметр основної жилки сягає 0.16 мм, для великих - до 0.3 мм, а повідці зазвичай не перевищують 0.14 мм. Гачки беруть від №12 до № 18. Помічено, що в'язь досить часто ловиться при стрімкому блешненні окуня, під час ловлі з човна на спінінг на блешні довжиною до 5 см, частіше на привади жовтих відтінків. Замість грузила на волосінь найкраще повісити мормишку, яка тільки додасть уловистости снасті.

 

Підкормка та насадки

Підкормка грає вкрай важливу роль в цю пору року, коли риба харчується не дуже охоче, її апетит можна трохи роз'ятрити. Повністю рослинні привади у випадку з язем не згодяться, а тому, в її якості використовується мотиль або рубаний дощовий хробак із додаванням распаренного гороху, закутані в береговий ґрунт і добряче ущільнені. Саме підгодовування повинно бути дуже дозованим, позаяк в'язя, як і іншу рибу в листопаді, дуже легко перегодувати. В якості насадки також використовується черв'як, мотиль або опариш, а ще краще - бутерброд з усіх цих принад відразу.

Привада закидається на саме дно, після чого піднімається на все більшу відстань. Іноді, роль переносника привади виконує течія, і рибалці варто лише поступово приспускати волосінь. Цей спосіб найбільш ефективний при ловлі з заякоренного човна, в цьому випадку використовують особливо довгі повідці довжиною до півметра. Бажаємо вам приємно провести час на риболовлі. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
265 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Вадим
Автор: Ярик Белоголовый