Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Рибалка на в\'язя протягом червня

Рибалка на в'язя протягом червня

Вавілен Асаговський 14 Июнь 10:59

Протягом червня риба все менше часу проводить у прибережній зоні, проте її активність все ще залишається на підвищеному рівні, і це стосується не лише хижаків, але й коропових. Одним з таких видів є всім відомий в’язь, який активніше за інших пересувається акваторією водойми, через що його вилов перетворюється на суцільний пошук та експерименти з підкормкою. У цій статті ми розглянемо типову дл червня поведінку в’язя, а також розповімо про найбільш поширені засоби його вилову. Далі – детальніше.

 

Поведінка в’язя у червні

На території України переважна більшість в’язя проживає саме у рівнинних частинах річок, тоді як у водоймах позбавлених течії – він є доволі рідким гостем. На відміну від найближчих сородичей, протягом літнього сезону він продовжуватиме активно пересуватись водоймою, час від часу змінюючи свої добові маршрути. Вдень, ця риба триматиметься на віддаленні від берегу, на глибині до 3 метрів, ближче за все до берегу спостерігатиметься на світанку та вночі, коли вода стає прохолоднішою. Шукати його в першу чергу варто на ділянках, що якомога краще захищені від течії, а саме бровах, за кам’янистими насипами чи біля коряжника, біля різких перепадів глибин та на річкових поворотах. На поливи та рівні ділянки ґрунту у широких заплавах він буде виходити виключно заради короткотривалого годування, пік активності якого спостерігається у хмарні дні або після випадіння дощу. Протягом першої половини літа, цей короповий час від часу з’являтиметься у поверхневих ділянках, де він зазвичай шукає комах та їх личинок. 

 

Снасті для вилову в’язя у червні

Вибір оптимальної снасті залежатиме від багатьох факторів: часу доби, сили течії водойми, риболовлі з човна або з берегу, погодних умов та донного рельєфу. Найбільш популярною серед рибалок є поплавкова снасть, за допомогою якої можна рибалити за водною рослинністю або у поверхневому шарі з човна. Діаметр жилки, у залежності від величини риби може коливатись від 0,22 до 0,26мм, повідці використовуються лише незначною мірою тонші, від 0,18 до 0,22. Задля риболовлі на течії також дуже важливо збалансувати оснащення за допомогою одного або декілька грузил, вагя яких може сягати 15 грамів. Задля риболовлі з берегу вдень або ввечері, варто віддати перевагу більш далекобійному, фідерному оснащенню, із вагою годівниці до 45 грамів та відповідним наповненій годівниці тестом вудлища. Клювання в’яза у червні вже стає доволі делікатним, тому за відсутності якісних сигналізаторів клювання, тестові характеристики є дуже важливими.

 

Підкормка та насадка

Не дивлячись на те, що в’язю властиві дуже мінливі маршрути водоймою, частіше за все він з’являтиметься на віддалених від берегу ділянках, закормлених фідерістами та поплавочниками заради іншої риби. Краще за все закормлювати ділянку не за 2-3 години, а за 2-3 дні до початку рибацької сесії. У складі підкормки має міститись складова насадки, себто якщо на гачку використовується горох, то і значну частину складу повинен займати парений горох, проте не безпосередньо перед рибалкою, позаяк насадка повинна виглядати привабливіше підкормки на точці. Задля приваблення риби здалеку також використовуватимуться і дрібні складові, такі як мелений жмих та драброфракційні каші із панірувальними сухарями.

У якості насадки на гачку найчастіше використовуються хрущ, бабки, опариш, розпарений горох та перловка.

Бажаємо вам приємно провести час за активною в’язевою рибалкою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
489 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Охота и рыбалка
Автор: Володимир