Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Рибалка на трофейного сома на квок наприкінці липня

Рибалка на трофейного сома на квок наприкінці липня

Вавілен Асаговський 27 Июль 11:38

У наближенні серпня набирає обертів трофейна ловля сома. Цей річковий гігант не дуже добре переносить високі температури, але на відміну від іншої риби, у цю пору року його метаболізм не падає а навпаки зростає. Це зумовлено, в першу чергу, більше інстинктами риби, ніж погодними, або будь якими іншими умовами. У цій статті ми розповімо про те, як змінюються повадки сома наприкінці липня, а також про те, як де, на що і в який спосіб його варто ловити у цю пору року. Тепер про все по порядку.

 

Повадки сома наприкінці липня

Напочатку серпня у сома починається сезонне жирування, яке триватиме один-півтора тижня, але вже зараз апетит цього гіганта зростає. Звісно, що пікову спеку сом проводить у ямах, які слугують цій рибі домом на впротяж всього життя. Найбільшу активність ця риба проявлятиме вранці та вночі, саме тоді і варто виходити на рибалку. Для вилову найбільших особин рибалці знадобиться човен та напарник, бо виводжування такої великої риби, вага якої нерідко перевищує 70-80 кг, задача не з простих. 

Шукати сома вранці варто біля глибоких ям та крутих бровок, а вночі біля мілководдя та прибережної зони, де він шукатиме собі здобич у вигляді жаб, п’явок, невеликих представників коропових та молюсків. Також, у пошуках річкового гіганта, рибалка варто як слід дослідити великі вири, місця скупчення коряжника та найглибші ділянки, що розташовані біля притоків. Великі особини можуть полювати навіть на качок, що плавають на поверхні. В темну пору доби глибина ловлі значно зменшується, та рідко перевищую 2 метрів. Активність цієї риби значно зростає перед грозою та під час незначних опадів. У сильну ж спеку виманити його з обжитої ями буде вкрай важко.

 

Снасті та пристосування для ловлі сома

Найефективнішим засобом ловлі сома буде рибалка на спінінг, з човна, вранці за допомогою квока. Цей нехитрий пристрій здатен створювати звук, що приваблює сома з дуже великої відстані, у той час як коштує дуже небагато, та може бути виготовлений навіть у домашніх умовах. Спінінги ж підбираються найміцніші, оснащені місткою котушкою із якісним фрикційним гальмом. Діаметр основної жилки може перевищувати 0,8 мм. Техніка дуже проста: привада опускається у середні горизонти, та задіється квок. Сома, спочатку, приваблюють саме звуки квока, а вже потім він наштовхується за ковтає приваду з гачком, тут і треба підсікати.

 

Привади

Існує безліч привад, які підходять для вилову сома: силіконові насадки, великі воблери та блешні, пучок опариша, жаб’ячі лапи, капустянка, коники та шматки м’яса раків. Ніякої проводки під час рибалки на квок не здійснюється, але гра приманки має бути присутньою та добре вираженою, щоб приваду легше було помітити. Найчастіше, привада розташовується під човном, неподалік від ділянки поверхні де працює квок. Зачеплення такої риби як сом, на гачок, буде дуже відчутним, далі ж рибалку чекає довга та дуже непроста боротьба за те, щоб не дати рибі вкритися серед гострого каменю або коряжника, щоб вберегти оснастку та трофей. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні жилки.

Смотрите также:
1463 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото