Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Рибалка на судака наприкінці вересня

Рибалка на судака наприкінці вересня

Вавілен Асаговський 25 Сентябрь 10:39

Наприкінці вересня погодні умови стають все більш непередбачуваними, температура повітря та води у водоймах ночами падає, день становиться коротшим. Зміни у погодних умовах на тиждень-два уповільнюють активність коропових, але хижаки продовжують жирувати, із азартом атакуючи будь-яку доступну для них здобич. Судак у цьому плані не виключення, у цій статті ми розповімо про його сезонні повадки, та як і на що його краще за все ловити в умовах кінця вересня. Тепер про все по порядку.

 

Повадки судака у вересні

Судак – типовий зграйний хижак, що в першу чергу означає що конкуренція за здобич в середині зграї досить висока, а це підвищує шанси на самозасікання риби. Похолодання води у річках змушує рибу посилити підготування до наступу зими, та якомога швидше накопичити якомога більшу жирову масу. Коли температура повітря падає нижче +18 градусів, маршрути судака стають доволі непередбачуваними, навіть ті ділянки що працювали минулого тижня, з досить великою долею вірогідності вже можуть стати неактуальними. Зграї хижака будуть розподілені за масою та віком риби, тож якщо вам попадається велика особина – ви у правильному місці і зупинятися не варто. За тиждень-два до наступу жовтня судак розпочне відхід від мілководдя, та його більшість буде зосереджена на руслі та перед руслових бровах. У таких місцях він буде триматися різноманітних височин та різких заглиблень, словом, найрельєфніших ділянок. Наявність човна дуже допоможе у пошуках судакових зграй, в іншому разі, для рибалки з берегу найкраще підійдуть ділянки де русло проходить якнайближче до берегової зони. 

 

Снасті на судака у вересні

Загалом, судака ловлять за допомогою далекобійної та міцної спінінгової снасті класу лайт, або, рідше, ультралайт. Вудлище береться довжиною у 3 метри для рибалки з берегу, та до 2 метрів задля ловлі з човна. На ньому кріпиться безінерційна котушка типорозміром у 3000-4000. У якості основної жилки краще віддати перевагу більш тонким та непомітним у воді шнурам, що також мають майже нульову розтяжимість та значно більше розривне навантаження. Найкращі ж результати на рибальці принесе тролінгова рибалка, за допомогою більш міцних вудлищ та спеціалізованих воблерів. Останній засіб дає змогу обловити декількома вудлищами більшу, перспективну частину водойми, за рахунок чого результати будуть незрівнянно більшими.

 

Привади на судака на початку осені

Із похолоданням води судак значно краще реагує на швидку проводку та натуральні кольори. Якщо віддавати перевагу ультралайту, то найкращою привадою стануть віброхвости довжиною близько 8-10см. Якщо тест вудлища більший, то у якості привади будуть добре працювати коливні блешні та вузькі воблери класу міноу із великим заглибленням. Наприкінці вересня відмічається, що судак починає гірше реагувати на обертові блешні, тож їх можна сміло відкласти до наступного сезону. Під час рибалки тролінгом, зазвичай, використовуються тяжкі тролінгові воблери, що також мають біти з вузьким тілом через особливості роту судака. Оптимальний розмір воблерів та блешень у будь-якому випадку – 6-8мм. Рибалка на руслі також може проводитися за допомогою балансирів, з човна у відвіс. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
699 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Дмитрий