Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Рибалка на судака наприкінці листопада

Рибалка на судака наприкінці листопада

Вавілен Асаговський 23 Ноябрь 19:12

Осіннє похолодання та нестабільні погодні умови вносять значущі корективи у поведінку всіх представників водної фауни України, та в першу чергу мирної риби. Хижаки живуть власним життям, сезонні зміни лише підбурюють їх апетит, примушуючи їх полювати більше аби встигнути набрати максимально можливу жирову масу для комфортного зимування. У цій статті ми розповімо про зміни у поведінці судака, де його варто шукати протягом листопада, та як і на що його ловлять цієї пори року. Тепер про все це докладніше.

 

Поведінка судака у листопаді

Судак, як і більшість хижаків українських водойм, вдало користується тим, що мирна риба групується численними зграями. Групи хижака, у свою чергу, полюбляють влаштовувати рейди на шляху до ділянок де годується мирна риба та часто навідується до їх зимувальних ям. Найактивніше себе поводять саме молоді особини, що тримаються біля місць скупчення вже достатньо великого, цьогорічного малька. Великий та трофейний судак триматиметься русла та теплих приток. Частина цієї риби й досі знаходиться у пошуку зимових стоянок, пропливаючи вдень доволі великі відстані, зупиняючись на своєму шляху заради, часом, доволі тривалого, полювання. Риба перебуває на достатній глибині аби не перейматися змінами погодних умов чи опадами.

Клювання судака у наближення зими стає дуже сильним, частіше за все він само засікається без будь яких зусиль зі сторони рибалки. Тим не менш, чітке та своєчасне підсікання стане найкращою гарантією вилову цієї риби. Ідеальним часом для виходу на риболовлю буде схід та захід сонця, незалежно від того, наскільки прохолодною була ніч. Варто також пам’ятати, що судак – нічний хижак, тож за умови вибору правильної ділянки, нічна рибалка буде дуже й дуже вдалою. Рибалка на судака, у будь яку пору року, потребує певної конфігурації снасті, яка повинна мати невеликий ряд дуже специфічних особливостей.

 

Снасті на судака у листопаді

Загалом, снасті залишаються типово осінніми, в першу чергу це буде спінінг, довжиною під 3 метри якщо риболовля ведеться з берегу, та до 2 метрів – якщо з човна. Тест вудлища продиктований обраною привадою, підбирається у межах від 15 до 40 грамів. У якості основної жилки, частіше за все обирається шнур із великим розривним навантаженням, позаяк спротив риби буде достатньо відчутним. Котушка береться звичайна, безінерційна, типорозміром не менш як 4000. Найважливішою умовою для вилову цього хижака стане саме жорсткість вудлища, яка повинна бути підвищеною заради короткого та сильного підсікання, бо судак має дуже костисту та тверду щелепу.

 

Привади на судака у листопаді

Судак протягом останніх тижнів осені не дуже перебірливий, тож у рибалки буде можливість використати свою улюблену приваду на повну. Найкраще ж, цього сезону працюватимуть воблери класу міноу, зі звуженим тілом, коливні блешні сріблястого кольору довжиною до 6-7см та, звісно ж, активні силіконові привади, такі як віброхвости яскраво-зеленого або помаранчевого кольору. У випадки риболовлі з човна, у свою чергу, добре працюватимуть балансири натурального кольору. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою, та ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
779 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото