Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Рибалка на судака напередодні весняного ходу

Рибалка на судака напередодні весняного ходу

Вавілен Асаговський 19 Апрель 18:52

Доки більшість коропових все ще готується до нересту, у період розмноження поступово вступають ті види риб, що були найбільш активними протягом зими. Через затяжні морози початок нересту судака та окуня буде відкладений на 1-2 тижні, а масовий хід на нерестовища розпочнеться наприкінці квітня. У цій статті ми розповімо про те як та на що ловлять судака протягом квітня, а також про особливості його сезонної поведінки.

 

Поведінка судака напередодні нересту

Судак, як типовий представник хижих видів річкової фауни, перш ніж розпочати свій щорічний маршрут на нерестовища, починає активно полювати, аби відновити сили після зими. Ночами все ще доволі прохолодно, і це затримає прогрівання води до необхідної для нересту температури та подовжить період жирування хижака. Тим часом зграї судака стають все більш чисельними та весняний хід потроху розпочинається. Під час нього, риба буде часто зупинятись на ділянках наповненим мальком та дрібною рибою, заради полювання. Найчастіше, подібні зупинки стають тривалими та за великої кормової бази можуть тривати 1-2 дні. Виходячи з цього, найкращими ділянками для вилову судака стають мілководдя та закоряжені ділянки у верхньому шарі води, який прогріваючись приманює малька великою кількістю зоопланктону.

Ідеальним часом для виходу на риболовлю стане ранок та вечір, проте клювання не закінчуватиметься і вночі, тож сезон нічної риболовлі потрохи починає відкриватись, позаяк температура наразі не опускатиметься нижче +8 градусів. У цю пору року, під час наймасовішого жирування не слід подовгу залишатися на одній точці, позаяк клювання судака, якщо він є на ділянці, не змусить себе довго чекати. Вилов цієї риби це завжди постійний пошук, адже хижак постійно курсує водоймою слід за своєю здобиччю. Як і завжди, у цю пору року, у силі залишатиметься заборона на вилов риби більш ніж одним вудлищем та на один гачок, заборонений вилов у межах нерестовищ та поза міською межою.

 

Снасті на судака у квітні

Як і інших хижаків, судака ловлять переважно на спінінгові снасті, позаяк саме завдяки їм можна дістатись найбільших дістаній та ефективно проводити принаду. Оскільки оперувати доведеться переважно на великих відстанях, загалом перевага віддається середньому класу вудлищ, довжиною від 2,1 до 3 метрів. Бланки оснащуються швидкою та місткою безінерційною котушкою, із намотаним на неї шнуром, завдяки нерозтяжності якого можна зробити найефективніше підсікання.

 

Принади на судака у квітні

Судак наразі дуже добре реагує на практично всі поширені типи штучних принад, проте серед них, за рахунок більш активної гри, можна виділити коливні блешні, кастмастер та силіконові твістери та віброхвости довжиною близько 8см. Джиг-голівки беруться збільшеної ваги, задля більш комфортного закидання. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
468 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото