Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Рибалка на сома на початку літа

Рибалка на сома на початку літа

Вавілен Асаговський 4 Июнь 14:04

Риболовля на сома – це завжди неабиякий азарт, адже на початку літа, доволі великі особини зустрічатимуться як у давно відомих місцевим рибалкам заглибленнях, так і біля прибережної зони. Окрім розвідування рельєфу водойми, потрібні також і знання типової поведінки риби, про які й піде мова у даній статті. Окрім цього, ми також розглянемо типові засоби риболовлі на сома у першій та другій половині червня, а також особливості снасті і найбільш поширені типи принад. Далі – детальніше.

 

Поведінка сома на початку літнього сезону

Сом, за стабільних погодних умов, дотримуватиметься одних і тих самих маршрутів протягом всього місяця. Значний влив на його апетит та активність має температурний режим, позаяк через високий метаболізм, значну жирову масу та загальні розміри риби, у теплій воді вона почувається дуже некомфортно. Світлу та спекотну частину доби сом проводитиме на значних глибинах, наближених до русла. Місцем зупинки йому слугуватимуть глибокі та невеликі ями, в яких річковий гігант проводить все своє життя, та прокидає їх виключно за форс-мажорних обставин. Також, вдень він полюбляє ховатися від спеки під обваленими деревами, посеред щільної рослинності та під крутими берегами у тіні нависаючих дерев. Проте, з наступом нічної прохолоди, активність сома значною мірою зростає та сягаючи піку ближче до 11 години ночі та 3 години ранку, тож після заходу сонця його час від часу можна спостерігати у прибережних ділянках, де він шукатиме собі їжу у вигляді жаб, дрібної риби та, подеколи, навіть качок. Відтак, враховуючи досі діючу заборону на риболовлю з човна на більшості водойм, протягом першої половини червня вилов сома буде проводитись переважно з берегу у темне пору доби. Після втрати актуальності нерестових обмежень стане можливою риболовля на квок, яка нарешті наддасть можливість вилову дійсно трофейних особин.

 

Снасті для вилову сома у червні

Оскільки сом надає надзвичайний спротив виважуванню, рибалкам знадобиться дійсно міцне та витривале вудлище. Загалом, у якості останнього використовуються спінінги тестом від 100 грамів та довжиною до 2,7 метрів. Котушки використовуються як безінерційні, так і мультиплікаторні, вони повинні вміщати до 200 метрів жилки товщиною більш як 0,6мм, та її деталі неодмінно повинні бути виконаними з надійного металу, у запобігання поламки. Повідці, частіше за все, представляють з себе відрізок міцної жилки діаметром від 0,8мм, проте найкращим вибором стануть варіанти, виготовлені з кевлару, розривним навантаженням від 35кг. Гачок підбирається під конкретну принаду, він, звісно ж, має бути якомога міцнішим.

 

Принади та насадки на сома

Найкращими насадками у цю пору року вважаються капустянка та сарана, або ж невелика жабка, що послугує відмінним живцем. Також, у цій якості, широко використовуються невеликі риби, такі як плітка або підлящик, та класичні насадки: великі червоні хробаки, опариш та м’ясо молюсків. Тоді як насадки тваринного походження дуже добре працюватимуть на риболовлі з човна на квок, під час риболовлі з берегу частіше віддається перевага штучним принадам, таким як великі силіконові віброхвости, воблери та коливні блешні довжиною від 14см. Гра принади, задля привернення уваги хижака, повинна бути дуже активною. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
1029 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото