Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Рибалка на плітку напередодні літнього сезону

Рибалка на плітку напередодні літнього сезону

Вавілен Асаговський 21 Май 13:03

Одним з найважчих та найцікавіших справ, яким можна себе зайняти наприкінці травня – є вилов мирної риби. Більша частина коропових наразі віднерестилася відносно нещодавно, тож їх активність у більшості водойм змусить бажати кращого. Плітка у цьому плані не виключення, навіть не живлячись на її поширення у водоймах наших широт. У цій статті ми розповімо про те, як поводитиме себе плітка на межі літнього сезону, а також як та на що її краще за все ловити враховуючи погодні умови. Далі – детальніше.

 

Поведінка плітки у другій половині травня

Сильніше за все, на активність плітки впливатимуть два фактори: це завершення нересту та післянерестового жору, а також сезонне підвищення температури. Вода у прибережних ділянках прогрівається майже миттєво, тож у рибалки буде приблизно одна-дві години після сходу сонця для того, щоб скористатися активністю риби у прибережній зоні. Також, відчутне зростання кльову спостерігатиметься після опівдня та  Тут, вона часто зупинятиметься на невеликих бровах, та звісно на кордоні із високою рослинністю. Натрапити на місця її скупчення також можна із високою долею вірогідності у обширному коряжнику, біля насипу каміння, ділянок із молодою рослинністю та у широких і тихих заплавах на річках. Як і завжди, риба віддаватиме перевагу твердому ґрунту, а глибини її перебування протягом дня коливатимуться від 1,5 до 3 метрів. Завжди слід враховувати і зміни погодних умов, позаяк метаболізм плітки час від часу посилюватиметься у хмарну погоду, перед опадами та після них.

 

Снасті на плітку протягом травня

Найпоширенішою снастю, за рахунок бюджетності та пристосованості для риболовлі у прибережних, порослих водоростями, ділянках, стануть саме поплавкові. Довжина вудлища для лову на кордонах та у вікнах очерету може сягати 6-7 метрів, при цьому, задля більшої зручності, воно повинне бути оснащеним кільцями та невеличкою безінерційною котушкою. Вода стає дедалі прозорішою, тож товщина жилки гратиме неабияку роль. Повідець налаштовується під риболовлю у горизонті над малою рослинністю, а його товщина не має перевищувати 0,10-0,12мм.

Другою за популярністю, проте більш пристосованою для риболовлі на бровах, снастю стане легкий та чутливий фідер. До того ж, на дальніх дистанціях буде значно більше шансів на вилов великих екземплярів, тоді як біля берегу шукатимуть собі їжу виключно молоді особини. Тест фідерного вудлища на межі весни та літа може варіюватись від 60 до 100 грамів, підлаштовуючись під вагу наповненої кормушки, оптимальної для дальності закиду у оптимальну для лову ділянку. Товщина основної жилки може сягати 0,2мм, тоді як повідець повинен бути значно тоншим.

 

Підкормка та принада

Задля підкорму можна придбати будь-який дрібнофракційний склад для вилову коропових, змочити його водою з водойми, додати трохи анісового масла чи рубленого мотиля для аромату. Універсальними компонентами для підкорму домашнього приготування стануть панірувальні сухарі, молота макуха та розпарені каші. У якості принади дедалі набиратимуть актуальності насадки рослинного походження, такі як розпарена перловка, тісто чи манка, також продовжується використання мотиля, опариша та хробаків.

Смотрите также:
355 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото