Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Рибалка на плітку на початку осені

Рибалка на плітку на початку осені

Вавілен Асаговський 21 Сентябрь 11:54

Із приходом осені та падінням середньої добової температури до позначки близької до 20 градусів повільно зупиняє процеси життєдіяльності водоростей, через що вода стає все більш прозорою, і, як слід, мирна риба буде вести себе значною мірою обережніше аніж влітку. Плітка, найрозповсюдженіша та найактивніша серед коропових, протягом вересня дуже залежна від погодних умов та потребує якнайбільш непримітної снасті. У цій статті ми розповімо як змінюється поведінка плітки протягом перших тижнів осені, де її варто шукати, а також як і на що ловити. Тепер про все по порядку.

 

Повадки плітки у вересні

Прохолодні ночі змушують більшу частину коропових відплисти подалі від берегу на глибші ділянки із достатньою кормовою базою. Найкращими місцями для її вилову стануть заглиблення донної поверхні розташовані неподалік від кордонів високої рослинності та під обривистими берегами. Загалом, ця риба полюбляє кам’янисте чи піщане дно із невеликою кількістю мулу. Також, дуже часто зграї плітки зустрічаються на бровах та біля коряжника. Із наступом осені, ця риба все більше віддає перевагу корму тваринного походження, харчується різноманітними личинками та дрібними ракоподібними з донної поверхні на ділянках із щільною рослинністю.

Плітка наразі розбита на невеликі зграї, сформовані, переважно, за віком та розмірами, тож якщо ви витягнули невелику рибку, варто обловити іншу бровку. Години підвищеної активності майже не потерпіли змін, найкраще клювання очікується рано-вранці, невдовзі після сходу сонця, після півдня та ближче до вечора. Ближче всього до берегу плітка саме вранці, коли вода тільки-но починає прогріватись після прохолодної ночі. Прозорість води дозволяє рибі бачити на значно більші відстані, тож снасті повинні бути трохи тонші за типово-літні.

 

Снасті на плітку у вересні

Рибалка на плітку у вересні ведеться, загалом, за допомогою довгих поплавкових вудлищ, довжина яких може сягати 6 та більше метрів. Якщо ж рибалка ведеться з човна, то й двох метрів біде більш ніж достатньо. Рідше рибалять на фідер. До поплавкового вудлища кріпиться безінерційна котушка типорозміром до 2500-3000. Оптимальний діаметр основної жилки складатиме 0,14-0,16мм. Повідці ж краще не брати товщі ніж 0,12мм, із підвищеним розривним навантаженням. Гачки підбираються з вкороченою цівкою, щоб їх легко можна було повністю вкрити привадою. Клювання плітки у вересні вже не таке жваве як раніше, тому поплавці підбираються якнайчутливіші, малого розміру, з антенкою. 

 

Підкормка та привади на плітку на початку осені

Вода холоднішає та прозорішає, риба веде себе обережніше, але завжди буде не проти легкій здобичі, тому підкормку восени використовувати обов’язково, але невеликими порціями, подаючи періодично потрохи в перспективні точки протягом сесії. Склад підкормки – доволі типовий, панірувальні сухарі, подроблені каші, хліб та кормовий мотиль. У якості насадки найчастіше береться той самий мотиль та інші личинки комах. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні жилки!

Смотрите также:
491 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Сергей