Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Рибалка на окуня у перші дні листопада

Рибалка на окуня у перші дні листопада

Вавілен Асаговський 30 Октябрь 00:29

Поведінка хижої риби, з кожним днем, що наближує нас до зимового сезону, змінюється дедалі більше. Майже вся риба відходить від берегу, тож розраховувати доводиться лише на човен або закидання на дальні дистанції з якомога більш високого берегу. Рибалка на окуня, тим часом, стає складнішою, азартнішою та цікавішою. У цій статті ми розповімо про те, як змінюється поведінка окуня напередодні початку листопада, та як це вплине на конфігурацію спінінгової снасті. Тепер про все це детальніше.

 

Поведінка окуня протягом жовтня

Окунь, згрупований численними зграями нині займає значно меншу площу водойми ніж минулого місяця. Нині, до кінця сформовані зграї смугастого хижака розбиті за віком та масою особин, тож якщо вам попадається малий окунь – варто змінити місце ловлі, та віддати перевагу глибшим ділянкам. Загалом, не дивлячись на близькі холоди, ця риба дуже активно полює та подорожує водоймою, найдовше затримуючись біля русла та руслових бровок. Як і вся хижа риба, окунь намагатиметься триматися неподалік від місць зупинок вже великого, цьогорічного малька, але вже доволі велику частину доби проводить на зимувальних ямах. Значна частина хижака влаштовується на зимування у глибокі кар’єри, де влаштовують стоянки біля притоків, де й полюють більшу частину часу. 

На відміну від щуки, жирування якої вже потроху починає вщухати,  активність окуня напередодні початку листопада тільки зростає. Його зграї, що виходять на полювання ближче до середини дня та на сході сонця, багато мандрують водоймою у пошуках багатих на дрібну рибу ділянок. Конкуренція всередині зграї за здобич нині сягає піку, тому натрапивши на маршрут окуня, можна принести додому по-справжньому значущій вилов. Найбільші особини, тим часом, віддають перевагу поодинокому засобу життя, лиш зрідка збираючись незначними групами у 2-3 особини, та притримуються русла річок та найглибших ділянок озер та кар’єрів. Обережність та вимогливість окуня до маскування снасті з часом будуть зростати, але жирування продовжиться до самого становлення льоду, що відбудеться ще не скоро.

 

Снасті та засоби риболовлі на окуня у жовтні

Рибалять на окуня, протягом жовтня, загалом у декілька засобів, найпоширенішим з яких є класична спінінгова риболовля з берегу. Довжина вудлища, у цьому випадку, може сягати 3 метрів, а його тест варіюватиметься в діапазоні від 5 до 28 грамів, в залежності від обраної привади. Котушки використовуються типорозміром близько 3000, а товщина намотаної на них жилки рідко перевищує 0,18 мм, за виключенням риболовлі на руслі, де вірогідність піймання трофейних особин на порядок вища. З човна, запливши на перспективну ділянку можна й надалі рибалити на поплавкові снасті, або спробувати невеликі балансири, довжина тіла якого не перевищує 6-7см. Найбільші ж результати, у свою чергу, принесе тролінг, у поєднанні з використанням малих воблерів яскравого забарвлення.

 

Привади та насадки на окуня у середині осені

Безумовно, найефективнішими привадами, у цей період року, стануть віброхвости, особливо зеленуватого забарвлення, або зроблені під натуральний колір малька. Обертові блешні вже не приносять такого результату як раніше, але вони ще знадобляться наприкінці грудня. Коливні блешні та тонучі воблери типу джерк або міноу також час від часу приносять гарні плоди. Й надалі залишається можливим використання класичних насадок на поплавкові снасті, серед них, найкраще працюватимуть мотиль та опариш. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
991 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото