Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Рибалка на окуня у грудні по відкритій воді

Рибалка на окуня у грудні по відкритій воді

Вавілен Асаговський 18 Декабрь 05:50

Українська зима із кожним роком стає все теплішою, що звісно ж, затягне складний період міжсезоння на декілька тижнів, або навіть місяць. У цю пору року не варто покладатися на прогнози синоптиків, та варто бути готовим до всього. Риболовля у грудні, у нашій країні, це перш за все вилов хижої риби. У цій статті ми розповімо з якими складнощами доведеться зіштовхнутися нашим рибалкам під час вилову окуня, про його сезонну поведінку та як і де його можна буде ловити найуспішніше. Тепер про все це докладніше.

 

Поведінка окуня у грудні та де його можна знайти

Найбільшою складністю, у цьому місяці, під час вилову окуня, стане зграйний засіб життя цієї риби. Не дивлячись на те, що наразі вона пересуватиметься водоймою у складі чисельних скупчень. Окунь більш не розосереджений по всій площі водойм та річок, тепер він здебільшого дотримується одного маршруту та перебуває на достатньо великій відстані від берегової зони. Його основною їжею стає цьогорічний мальок, що вже набрав масу та розмір за літній та осінній сезони, тож окунь намагатиметься триматися недалеко від ділянок зимівлі малої риби. 

Перш за все варто зауважити що зграї окуня формуються у залежності від маси та віку особин, що їх складають. Тоді як найменші зграях найменших особин, у більш менш теплу та похмуру погоду все ще зустрічаються на мілководді та заглибинах поблизу заростів очерету, найбільший окунь переважно дотримується поодинокого засобу життя та перебуває ближче до русла або прируслових бровах. Перші вилазки на пошуки здобичі розпочинаються вранці, на сході сонця, а наймасовіші з 9 до 11 години, у річказ раніше, у озерах позбавлених приток — на годину-дві пізніше. Простіше за все визначити розташування зграй на конкретній водоймі, за допомогою сонару. До формування першої міцної криги, їх добові маршрути залишаються майже незмінними. В першу чергу варто закидати снасті у глибокі перші брови та коряжник розташований на віддаленні від берегу. 

 

Снасті на окуня у грудні

Протягом першого місяця зими, актуальними залишаються типово осінні засоби риболовлі, тож найпопулярнішою снастю для вилову окуня, без всякого сумніву, стане спінінг. Довжина вудлища залежатиме від особистих уподобань рибалки, але бланк не повинен бути меншим за 2.1 метри. Кільця спінінгу, у морозні дні, варто змастити незамерзаючою рідиною для запобігання примерзання шнура. Якщо температура повітря нижче -3 градусів, варто віддати перевагу монофільній жилці. Тест вудлища, зазвичай, обирається у межах від 5 до 24 грамів, залежно від обраного стилю риболовлі та вибору привади.

 

Привади для вилову окуня по відкритій воді взимку

Найбільші результати та найбільшу популярність на початку зимового сезону, отримають невеличкі сріблясті блешні, а задля дійсно далекого закидання, варто віддати перевагу саме кастмастеру. Воблери на окуня використовуються вкрай рідко, а після становлення криги дуже ефективним стане використання малих балансирів, розміром до 6-7см. Силінконові привади також принесуть гарний результат по відкритій воді, особливо якщо використовувати їх на тяжких грузилах та шарнірному монтажі. Бажаємо вам гідно зустріти наступаюче та тривале міжсезоння та, як і завжди, ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
318 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Олег
Автор: natalka.v73@gmail.com