Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Рибалка на окуня протягом першої половини літа

Рибалка на окуня протягом першої половини літа

Вавілен Асаговський 25 Июнь 11:53

Рибалка на хижу рибу у червні ускладнюється підвищеними температурами, та як наслідок, зниженням метаболізму і активності риби, проте у той самий час знайти її, як у випадку з окунем, стає на порядок легше, за рахунок високої розсіяності риби водоймою. У цій статті ми розповімо про те, які зміни очікуються у поведінці окуня у наближенні липня, та у яких ділянках і на що його варто ловити цієї пори року. Далі - детальніше.

 

Поведінка окуня у другій половині червня

Спека дедалі зростає, температура повітря все частіше перевищує позначку у +30 градусів, а на відкритому сонці вода прогрівається надзвичайно швидко вже з перших хвилин світанку, особливо на відкритому просторі. Метаболізм хижої риби стає все більш помірним, а часи її годування зсуваються ближче до вечірньої та ранкової зорі, коли температури не такі високі. Саме у цей час, смугастий хижак частіше за все з’являється у прибережній зоні, де активно полює на малька та, як і завжди, не проти поласувати личинками комах, що опинилися на поверхні водойми. Помітити його активність доволі складно, адже полювання цієї риби проходить у середньому шарі водойми. Ближче до другої половини дня, він відпливає від берегу на більш глибокі та прохолодні ділянки, часто зупиняється біля мілководдя або входу у заплави, стаючи на шляху добових маршрутів малька. Найбільші особини, традиційно зупиняються на найглибших ділянках, біля глибоких бров або русла озера або річки. Також він шукатиме собі бодай якесь укриття від сильних та середніх течій за природними перешкодами, у ролі яких можуть виступити коряжник або насип каміння. Вилов цієї риби є найбільш успішним у хмарну погоду, особливо перед грозою, коли активність риби різко, проте короткочасно здіймається.

 

Засоби вилову окуня у першій половині літа

Ловлять окуня як з човна, так і з берегу, як на поплавкові, так і на спінінгові снасті, використовуючи як принади тваринного походження, так і штучні варіанти. Найбільш уловистою та розповсюдженою снастю у цю пору року, коли риба не завжди спостерігається біля берегу, є саме спінінг. Загалом, це ультралайтовий або лайтовий варіант, тест якого варіюється, у залежності від принади, від 4 до 21 грамів. На ньому кріпиться невелика безінерційна котушка, на яку, у свою чергу, намотується жилка діаметром до 0,14-0,16мм. Колір жилки, або значно тоншого шнура, варто підбирати темно-зеленого тону, аби не контрастувати із водним простором.

 

Принади

У якості принади на поплавковому вудлищі використовують опариша, мотиля, червоних хробаків та інші личинки комах. Насадка опускається та тримається у середніх горизонтах водойми за кордонами високої рослинності. Серед спінінгових принад, краще за все себе зарекомендували силіконові віброхвости на легких джигових голівках, які добре грають у середньому шарі води, та мають низьку вірогідність зачепу о донну рослинність. Окрім силіконових принад, також широко використовуються малі блешні яскравого або сріблястого кольору, воблери типу кренк розміром до 4 см, а також, як у випадку риболовлі з човна, балансири, загальною довжиною (з гачками) до 7см.

Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
412 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Євгеній