Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Рибалка на ляща у вересні. Повадки риби.

Рибалка на ляща у вересні. Повадки риби.

Вавілен Асаговський 14 Сентябрь 11:51

Дивлячись на погодні умови на вулиці, здається що літо нас взагалі і не полишало, середня температура повітря наразі становить приблизно+24-28 градусів, що вкрай добре для вилову коропових, при чому як великих, так і не дуже. Лящ все ще підходить до прибережної зони, щоб погрітися на мілині після прохолодної ночі, ловити його доки що дуже зручно, й вигадувати нічого нового не треба. У цій статті ми розповімо про те як поводить себе лящ в умовах відносно теплого вересня, а також про найпопулярніші снасті для його вилову. Тепер про все по порядку.

 

Повадки ляща протягом вересня

Лящ – є типовим представником сімейства коропових, що полюбляють теплу воду, стабільні погодні умови, та активно харчується до перших холодів. Наразі, ця риба вже розпочинає підготування до наступу зими, проводячи певний час у глибоких ямах, що вже невдовзі стануть його домом на ввесь холодний сезон. Найважливішим фактором для цієї риби є саме стабільність погодних умов, доки тепло, атмосферний тиск та температура повітря коливаються не сильно, він час від часу буде навідувати прибережні брови чи бодай ті, до яких можна без особливих труднощів дістатися хорошим фідером. Плаває невеликими зграями, що формуються в залежності від ваги та віку риби. Підлящик мандрує водоймою окремо, та буде значно активніше своїх великих родичів.

Піків клювання цієї риби за добу буде декілька, найдовший та найжвавіший прийдеться на ранкові часи, в нинішніх умовах – з 08:00 до 10:00. Підлящик буде клювати вже одразу після сходу сонця. Наступні піки прийдуться на середину дня, пік прогріву води, та ближче до 16:00. Шукати ляща та підлящика варто на бровах, глибоких та не дуже, у коряжнику та замулених ділянках, серед невеликих водоростей, що слугують домом для дрібних ракоподібних, основного корму малих коропових.

 

Снасті на ляща та підлящика у вересні

Снасті у вересні будуть грати дуже значну роль під час рибалки на ляща, бо наближення зими примушує рибу вести себе набагато обережніше, що в першу чергу є наслідком підвищення активності хижої риби. Підлящика, тим часом, ще можна ловити за допомогою поплавкової снасті, з човна, або берегу, якщо поряд розташована добряча бровка чи коряжник. Товщина основної жилки становитиме до 0,16-0,18мм, тоді як повідці беруться до 0,14мм. На вудлище чіпляється невелика безінерційна котушка, типорозміром до 3000. Великого ляща, котрий не так часто навідує прибережну зону краще за все ловити на фідер довжиною до 3-3,5 метрів. Основна жилка становитиме діаметром до 0,22мм, повідці 0,15мм, а їх довжина не більш 30см. Вага годівниці залежатиме від того як далеко перспективна ділянка, та найчастіше становить від 40 до 65 грамів. Тест вудлища має якнайточніше співпадати із вагою наповненої годівниці.

 

Привади та підкормка

Без підкормки ляща мало хто ловить, а восени це майже неможливо. Склад підкормки майже не відрізняється від типово літнього, основу складатимуть дрібні фракції рослинного походження: каші та панірувальні сухарі, а от тваринної складової доведеться додавати більше. Із ароматизаторами потрібно бути обережніше, віддаючи перевагу не сильним ароматам, а краще за все – натуральним: мед, меласа, анісове масло. У якості насадки краще за все працюватимуть невеликі бойли та поп-ап, а також бутерброди з різноманітних хробаків та личинок, мотиля та опариша. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
542 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Вячеслав