Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Рибалка на ляща наприкінці травня - на початку червня з берегу

Рибалка на ляща наприкінці травня - на початку червня з берегу

Вавілен Асаговський 24 Май 13:05

Риболовля на ляща наприкінці місяця тільки-но розпочинає набирати обертів за рахунок того, що риба повністю відходить від нерестового затишшя. М’які та стабільні погодні умови також сприяють вдалій риболовлі на малих дистанціях, проте останні радше будуть залежати від рельєфу водойми, внутрішньої конкуренції за ділянки та середньої глибини. У цій статті ми розповімо про те, як поводитиме себе лях в умовах наростаючих температур наприкінці травня, а також як та на що його ловлять протягом цієї пори року.

 

Поведінка ляща напередодні літа

Друга половина травня – це період коли більшість коропових остаточно переходить на розмірений літній розклад, годуючись переважно у прохолодну частину доби та менше мандрують водоймою, нарешті визначившись із новими ділянками годування. Істотні зміни у маршрутах риби можуть бути викликаними виключно різкими змінами навколишніх умов, частіше за все перепадами температур або атмосферного тиску. Лящ, як і більша частина малих коропових вестиме помірно-зграйний засіб життя, пересуваючись зграями по 3-10 особин. Найчисленнішим та найактивнішим буде, звісно ж, підлящик, що значно частіше населятиме прибережні ділянки, а саме розташовані на спокійних ділянках брови, кордони високої рослинності та коряжник. Подекуди ця риба зустрічатиметься під крутими берегами, особливо якщо на них розташовані дерева, що відкидають широку тінь. Великі особини, у свою чергу, населятимуть переважно глибокі ділянки, розташовані біля найглибших частин водойми, де триматимуться складного рельєфу, особливо на річках, де вони шукатимуть захисту від сильних течій. Піки клювання будуть спостерігатися через годину-пів після сходу сонця та ввечері, у той час як вдень ставку слід робити на ділянки глибиною від 2,5 метрів.

 

Снасті для вилову ляща та підлящика у травні

Риболовля на ляща, у залежності від водойми, це або риболовля поблизу берегу, де вірогідність зачепитися о водорості дуже висока, або оперування на дальніх бровах, де тримаються більші особини. У залежності від обраної тактики, риболовля буде проходити за допомогою поплавкового або фідерного вудлища. Довжина поплавкового вудлища може сягати 6-8 метрів, його бажано також оснастити невеликою котушкою, задля більш зручного виважування у вікнах очерету. Товщина жилки, у залежності від величини риби у прибережній зоні може варіюватись від 0,14 до 0,18мм. Повідець товщиною до 0,14мм налаштовується на придонні ділянки, чого практично неможливо точно розрахувати без попереднього проміру глибин.

Клювання ляща наразі залишатиметься дуже обережним та слабо передаватиметься бланку, тож добре налаштований фідер, це у першу чергу вірне слідування його тестовим характеристикам. Тест вудлища може сягати 120 грам, особливо якщо оперувати доведеться на дальніх дистанціях, де вага пустої кормушки подекуди сягає 60 грамів. Жилки використовуються діаметром до 0,22мм, також, за використання тяжких кормушок бажано використання шок-лідера, виготовленого з відрізку міцного шнура, довжиною як два вудлища (6 метрів на вудлище у 3 метри).

 

Принади та підкормка

Простіше за все буде придбати вже готовий та провірений годівничий склад для вилову коропових, що продається у будь-якому рибацькому магазині, включно інтернет-магазин Телеканалу «Трофей». Вдома ж, слід робити ставку на суміші з дрібних та великих фракцій: панірувальні сухарі та молота макуха у поєднанні із кукурудзою та горохом. У якості насадки використовуватимуться дрібні спливаючи бойли яскравого забарвлення та солодких ароматів, а також класичні насадки ,такі як мотиль та опариш. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
409 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото