Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Рибалка на ляща наприкінці осені

Рибалка на ляща наприкінці осені

Вавілен Асаговський 13 Ноябрь 16:56

Ловля ляща протягом листопада, незважаючи на помітне похолодання, вельми популярна. В цей час рибалкам часом трапляються справді великі особини, які встигли набрати вагу за літньо-осінній сезон. Закидання, звісно ж, доведеться робити далекі та глибокі, а тому, наявність плаваючого засобу помітно полегшать завдання. У цій статті ми розповімо про звички ляща в кінці осені, а також як і на що його слід ловити. Тепер по порядку.

 

Поведінка ляща у листопаді

Краще клювання ляща спостерігається з 10 години ранку і до 13.00. Риба збирається великими групами біля глибоких ям, придатних для зимівлі. Тут вони проводять більшість часу, час від часу відходячи на жирування у дна, на середніх і глибоких ділянках водойми. Тип дна також має велике значення, найчастіше лящ зустрічається саме на кам'янистому або глинистому, а ось на піщаному його знайти буде вкрай складно. В таких умовах, найкраще підійде рибалка з човна або крутого берега, що нависає над глибокою ділянкою. Погодні умови для ловлі цієї риби в осінніх умовах, є найважливішим фактором. Потрібно щоб хоча б 3-4 дні пройшло без перепадів тиску та опадів, позаяк для білої риби насамперед стабільність.

 

Снасті на лящя

Найбільш перспективною снастю для ловлі ляща в листопаді є, звичайно ж, фідер. Довжина бланка рідко перевищує 3 метрів. Перед риболовлею, слід перевірити кріплення кілець, позаяк вага годівниці із кормом часом перевищує 150 грам. Котушку, як правило, кріплять безінерційну, місткістю понад 80 метрів волосіні, діаметром в 0.24-0.26 мм. До волосіні також кріпиться карабін з вертлюжком, а потім коромисло з поводками, щоб останні не плуталися між собою. Верхівка вудилища ставиться середньої чутливості, так як клювання ляща досить впевнене. Часто, до вудилища кріпляться сигналізатори, що полегшують стеження за декількома снастями.

 

Підкормка та насадки. Склад та використання.

Склад підкормки такий само простий, як і важливий, інгредієнти для приготування в домашніх умовах роздобути досить легко. Основу її складатимуть панірувальні сухарі навпіл із сухим пшоном, далі додається каша типу геркулес і макуха, мелене, злегка підсмажене з маслом, насіння соняшнику і кормовий мотиль, також можна додати трохи ваніліну. В якості ущільнювача на слабкій течії або в ставку використовується місцевий грунт, а на сильному - глина. Компоненти підкормки змішуються на місці, перед зануренням їх у водойму, можна додати легкий підсилювач запаху.

В якості насадки на ґачку найчастіше використовуються мотиль або опариш, останнього бажано злегка придавити для більшого запаху. Бутерброд, складений з цих насадок, з додаванням мастирки, подвоїть шанси на клювання. Ловиться лящ і на пінопласт, бажано зеленого кольору, промочений у ванільному ароматизаторі. Ванілін з невеликим додаванням меду додається також і в підгодовування. Бажаємо вам приємно провести час за риболовлею. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
221 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Ярик Белоголовый