Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Рибалка на карася напередодні травня

Рибалка на карася напередодні травня

Вавілен Асаговський 26 Апрель 18:56

Більшість коропових вже закінчують останні підготування до нересту, тож їх активність залишатиметься на висоті ще один два тижні. Завдяки швидкому прогріванню води риба починає більше пересуватися водоймою, все частіше з’являючись у прибережних ділянках. У цій статті ми розповімо про типову для цього сезону поведінку карася, де його варто шукати напередодні періоду розмноження, та у який засіб його ловлять під час нерестових обмежень. Далі про це детальніше.

 

Поведінка карася напередодні нересту

Напередодні нересту карась збирається у зграї та активно живиться, переважно у прибережній зоні та мілководді, намагаючись уникати занадто мутних ділянок. Піки клювання спостерігаються загалом вранці та ближче до 4 години вечора, проте протягом дня риба також буде добре відкликатися на усі типи коропових приманок. У пошуку ідеального місця для лову, перш за все слід дослідити зарості очерету та широкий коряжник, доволі часто карась спостерігатиметься на найближчих до берегу глибоких бровах, а день проводитиме на неглибоких руслових поливах. У дні сповнені сильним вітром карась навпаки триматиметься подалі від очерету, оскільки останній буде шуміти. На мілководді ця риба затримуватиметься не подовгу, виключно на час ранкового та подеколи вечірнього годування, позаяк там він стане легкою здобиччю для водних птахів. Риболовля у коряжнику на малих озерах може ускладнитись через велику кількість мотиля на дні.

 

Снасті для вилову карася у квітні

По-перше нагадаємо, що вилов риби під час нерестових обмежень дозволений виключно за допомогою вудлищ, оснащених одним гачком, виключно у приміській межі, поза межами нерестилищ. Наразі широко використовується два типи снасті: поплавкова та фідерна. За рахунок меншої вартості, частіше за все використовуватиметься поплавкове вудлище, довжиною близько 5-6 метрів задля більш далекого та акуратного закидання у вікна рослинності та на її межі. Жилка використовується діаметром до 0,14мм, повідці – до 0,1мм. Поплавець, як і у випадку із всіма малими короповими, повинен бути максимально чутливим а гачки якомога менші. Фідерне вудлище буде значно вигіднішим для риболовлі на дальніх дистанціях. Його довжина становитиме від 3 метрів, а тест до 100-120 грамів. Годівниці можна використовувати практично будь-які, проте особливу увагу слід приділити саме варіантам типу method, хоча найширше використовуватимуться звичайні пружини. Товщина основної жилки тут може становити більше 0,16мм, у залежності від ваги годівниці. Для дальніх дистанцій та тяжких кормушок рекомендовано використовувати шок-лідер, який можна відрізати від звичайного шнура, підв’язавши його найменшим та найгладшим вузлом.

 

Принади та підкормка

Одразу після потепління у водоймі активізується та швидко зростає мотиль, тож карась наразі шукатиме саме корма тваринного походження, що необхідно врахувати під час замішування підкормки та вибору насадки. Більшу частину корму складатимуть дрібні фракції, що складатимуться з зернових. Бажано використання ароматизаторів, позаяк корму у водоймі багато й привабити рибу стає все складніше. Бажаємо вам приємно повести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
560 1
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Комментарии   

 
-1 # Gor1 05.05.2018 11:52
Коряжник, жилка - русизми, краще було б написати мовою оригіналу. Правильніше було б сказати закорчовані ділянки і волосінь. Корму у квітні у водоймах багато - риторичне питання. Корму у квітні катастрофічно не вистачає. Із потеплінням карась, власне, як і вся мирна риба,особливо активний у пошуках їжі. Нічого нового, набір стандартних речень.
 

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото